reklamı kapat

POPÜLER

Corsair’den oyunculara özel suya ve toza dayanıklı mekanik klavye [Video]

Bilgisayarın yanındayken bir şeyler içmenin çok riskli bir hareket olduğu malum. Fakat yine de birçoğumuz bu alışkanlığımızdan vazgeçemiyoruz. Bilgisayarda işlerimizi hallederken bir yandan da bir şeyler içmek için bilgisayarımızın yanına koyduğumuz içecek klavyenin üzerine döküldüğünde ise her şey için çok geç olabiliyor. Corsair kullanıcıların bu konudan ne kadar şikayetçi olduğunu duymuş olacak ki yeni mekanik klavyesi ile hepimizin yakındığı bu soruna çözüm getiriyor.

Yeni tanıtılan Corsair K68, belirli bir seviyeye kadar suya dayanıklılık gösteriyor. Elbette bu durum klavyeyi alıp yüzmeye gidebileceğiniz veya duş alırken bir yandan oyun oynayabileceğiniz anlamına gelmiyor. Ancak en azından klavye üzerine dökülebilecek kahve, çay veya su gibi sıvıların klavyeye zarar vermesinin önüne geçiliyor. Corsair’in belirttiğine göre K68 mekanik klavye IP332 sertifikasına sahip. Böylece suyun yanında toza da dayanabiliyor.

Suya dayanıklılık dışında klavyede çok da sıradışı özellikler bulunmuyor. Cherry MX Red tuşlara sahip olan klavyede yalnızca kırmızı ışıklı LED ışıklandırma mevcut. Dolayısıyla birden fazla renkte ışıklandırmaya sahip bir klavye arıyorsanız maalesef aradığınızı bulamayacaksınız. Yazılım desteği ve NKRO ile birden çok tuşa aynı anda basabilme imkanı sunan klavyenin satış fiyatı ise 100 dolar olarak belirlenmiş durumda.