reklamı kapat

POPÜLER

Acer’dan oyunculara özel fiyat/performans dizüstü bilgisayarı

Oyuncular genelde dizüstü bilgisayardan ziyade masaüstü bilgisayarlara daha sıcak bakıyor. Fakat her zaman masaüstü bilgisayara erişim sağlamak mümkün olmadığı için dizüstü bilgisayar ihtiyacı ortaya çıkıyor. Acer’ın yeni geliştirdiği bilgisayar tam anlamıyla profesyonel oyunculara hitap etmese de her yerde oyun keyfi yaşamak isteyen oyuncuları tatmin etmeyi başaracak gibi görünüyor. 

15,6 inçlik Full HD ekrana sahip olan Acer Nitro 5’te bir adet USB-C girişi ve 3 adet standart USB girişi yer alıyor (2 tane USB 3.0 ve 1 tane USB 2.0). Intel Core i7 işlemciden güç alan bilgisayarda NVIDIA GeForce 150Ti ekran kartı bulunuyor. İstendiği takdirde 32 GB’a kadar RAM seçenekleri tercih edilebiliyor.  Oyuncular için geliştirildiği her halinden belli olan bilgisayarda fırçalanmış siyah ve gri gövdenin yanı sıra kırmızı detaylar da kendisini gösteriyor. Kalın sayılabilecek gövdesini açılı tasarımıyla gizleyen bilgisayarın klavye ve trackpad’i alışık olduğumuz konumlarında karşımıza çıkıyor. Klavyenin altında ise gövdedeki detayları tamamlayacak şekilde kırmızı aydınlatma bizleri karşılıyor.

Teknik özellikleri bakımından popüler oyunların büyük bir bölümünü rahatlıkla çalıştırabilecek kapasitede olan bilgisayar, grafik ayarlarını üst seviyelere çekmek isteyenler için zaman zaman yetersiz kalacak gibi görünüyor. Son olarak VR desteği sunmadığı belirtilen bilgisayarın Haziran ayında 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı ifade ediliyor.