reklamı kapat

POPÜLER

Stazis

Karanlıktan korkanlara Rus geliştiriciden korkunç oyun

Avrupa’da yapılan Game Jam etkinliğinde bu kez tema olarak fobiler seçilmiş. Pek çok bağımsız oyun geliştiricinin bir araya geldiği bu etkinlikte oyunlardan biri herkesin beğenisini toplamayı başardı.

Bağımsız oyun geliştiricilerin bir araya gelip kısıtlı bir sürede, durmadan çalışarak oyun ürettiği eğlenceli etkinlik Game Jam’in, Avrupa’da yapılan etkinliğinde Rus bir geliştirici onlarca oyun içerisinde kendi oyununu bir adım öne çıkarmayı başardı. Fobilerin konu alındığı etkinlikte Rus geliştiricinin oyunu karanlık korkusu olanlar için yazılmış.

Stazis isimli bu oyunda karanlıktan ölesiye korkan bir karakteri kontrol ediyorsunuz. Uyku tankından beklenenden önce uyanan kahramanımız, bulunduğu uzay gemisinde, üstelik de karanlıkta hayatta kalmak zorunda. Uyku tankından çıkmış olan diğer karakterlerin karanlıkta delirmiş bir şekilde beklediğini de hesaba katarsanız oyunun gerilimi doruklara çıkardığını görebilirsiniz. Unity ile tarayıcı üzerinden oynanabilen oyunun deneme sürümünü buradan oynayabilirsiniz fakat oyunda zaten az sayıda olan diyaloglar ne yazık ki Rusça. Yine de oyunun başarılı atmosferini tatmanızı öneririz.

YORUMLAR