reklamı kapat

POPÜLER

joffrey

Telltale’in Game of Thrones oyunu batar mı çıkar mı?

Biz dün akşam Game of Thrones‘un yeni bölümünü izlerken, bir senaryo ekibi kapalı kapılar ardında harıl harıl çalışıp ilginç diyaloglar, farklı olay örgüsü ve şaşırtıcı durumlar yazmaya çalışıyordu. Telltale Games‘in yazar kadrosundan bahsediyoruz tabii ki. Dizi, hayranların en azından bir kısmını her bölümle biraz daha kızdırırken onlar yeni oyun hazırlığındalar. Üstelik artık yeni bir danışmanları da var.

4’üncü sezonun dün çıkan bölümünü kaç kişi izleyip de sinir oldu bilemiyoruz ama merak etmeyin yazımız herhangi bir şekilde dün akşama dair spoiler’la seriyi ya da kitabı sizin için mahvetmeyecek. Bu konuda George Martin‘den bile daha duyarlı olduğumuzu da eklemeden edemeyeceğiz.

game-of-thrones
Dizi yavaş yavaş bağımsızlığını ilan eden havasına girdiğinden beri sinirli olan okuyucuların gelecek oyunla ilgili ne düşündüğünü bilemiyoruz fakat daha önce de duyurduğumuz gibi bağımsız oyun stüdyosu Telltale Games, hazırladığı Game of Thrones oyunu ile ilgili sıkı bir çalışma altında. Diziyi baz alacak olan oyunun izleyeceği yol ise biraz kaygı verici olmaya başladı, çünkü artık dizinin kitaba bağlı olduğundan çok da emin değiliz. Koşullar böyle olunca yeni gelecek oyunun da kitabın çizgisini ne kadar takip edeceği tam bir merak konusu. Diziyi izleyip de sinir krizleri geçiriyorsanız hazır olun çünkü bu haber şu noktadan sonra sizi mutlu etmeyecek.

george martin
Telltale Games’in senaryo ekibine danışmanlık yapması için George Martin’in kişisel asistanı Ty Corey Franck görevlendirilmiş. Başta kulağa çok güzel geliyor; sonuçta kendisi Martin’in kişisel asistanı, kitapla ilgili her şeyi biliyor ve kitaba daha sadık kalacağını düşündürtüyor insana. Ne yazık ki madalyonun diğer yarısı öyle değil, çünkü Ty Corey Franck aynı zamanda HBO için çalışıyor ve dizinin senaryosu için de danışmanlık yapıyor. Hani dün akşam yayınlanan bölümü izlediyseniz, senaryonun danışmanlığı kimde bilin istedik.

Telltale Games’in daha önce uyarladığı popüler şovların altından çok güzel kalktığını biliyoruz. Yani en basitinden Walking Dead başarısı artık o kadar somut bir hale geldi ki itirazların hepsini geçersiz kılıyor. The Wolf Among Us desek yine aynı şekilde. Bölüm bölüm oyun yayınlamalarına, insanlara farklı tarzda bir iş sunmalarına rağmen çoğunluğun beğenisini ve sempatisini bu kadar hızlı kazanmaları yaptıkları ve yapacakları işlerin teminatı belki, fakat Ty Corey Franck… Game of Thrones’un önceki oyunlar gibi yan karakterlerle işlenecek olmasına rağmen insan endişelenmeden edemiyor.

Game-of-Thrones
Henüz yapım aşamasında olan bir proje ile ilgili bu kadar karamsar olmak doğru olmasa da George Martin, özellikle kitabı okumuş olan hayranları dizi ile çok fazla zorluyor. Bunun nedeni dizinin hızla kitaba yetişiyor olmasının verdiği bir baskı mı, yoksa 3’üncü kitabı takip eden iki kitabın heyecan unsurları açısından diğer kitaplara göre daha durgun olması mı bilemiyoruz. Gelecek oyunun, serinin o keyifli havası ve kendi içinde yeterli olan heyecanı ile gelmesini, gereksiz atraksiyonlara girmemesini umuyoruz.