reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft HoloLens ile herkes CGI uzmanına dönüşüyor [Video]

Microsoft her ne kadar HoloLens için işleri ağırdan aldığını açıklasa da geliştiriciler bu holografik gözlük için harıl harıl çalışmaya devam ediyor. Şimdiye kadar bizi fazlasıyla şaşırtmayı başaran HoloLens, kavuştuğu yeni uygulamayla birlikte saymakla bitirilemeyecek yeteneklerine bir yenisini daha ekliyor.

HoloLens için geliştirilen Actiongram isimli uygulama, gözlük piyasaya çıktığında herkesin birer görsel efekt uzmanına dönüşeceğinin sinyallerini veriyor. Akıllı gözlüğün hologram teknolojisinden sonuna kadar faydalanan uygulama, envai çeşit animasyonu gerçeğe dönüştürüyor. Fotoğraflara çeşitli animasyon karakterleri ve görsel efekt eklediğimiz akıllı telefonların eğlenceli kamera uygulamarını düşünün. İşte tüm o efektler telefon ekranında hapsolmak yerine HoloLens’te gerçeğe dönüşüyor. Tıpkı bir zombiyle akşam yemeği yemek veya film izlemek gibi. Actiongram uygulamasıyla yapılabileceklere yukarıdaki tanıtım videosundan ve aşağıdaki örnek videolardan göz atabilirsiniz.

Bu ayın sonunda geliştirici versiyonu piyasaya çıkacak olan Microsoft HoloLens 3 bin dolarlık fiyatıyla göz korkutsa da bir diğer yandan paranın satın alabileceği en iyi şeylerden biri gibi görünüyor.

VİDEO

YORUMLAR