reklamı kapat

POPÜLER

hololens

Merakla beklenen HoloLens 2’nin tanıtım tarihi belli oldu

Microsoft önümüzdeki ay gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde yeni bir basın etkinliği düzenlemeye hazırlanıyor. Görünüşe göre etkinlikte HoloLens 2 görücüye çıkacak. 24 Şubat’ta düzenlenecek etkinlikte konuşmayı Microsoft CEO’su Satya Nadella gerçekleştirecek.

Microsoft, yıllardır yeni nesil HoloLens sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor. Codenamed Sydney, yeni modelin gelişmiş bir görüş alanına ve çok daha hafif bir tasarıma sahip olacağını söylüyor. HoloLens 2 aynı zamanda Microsoft’un en yeni nesil Kinect sensörüne ve performansı artırmak için özel bir yapay zeka işlemcisine de sahip. Microsoft’un HoloLens 2 modelinde Qualcomm’un Snapdragon 850 işlemcisini tercih edeceği belirtiliyor. Basın mensuplarına davetiyeler göndermeye başlayan Microsoft, etkinlikte hangi yeniliklerini tanıtacağını ise belirtmiyor.

hololens

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk model ne gibi özellikler sunuyordu?

Microsoft HoloLens, Microsoft şirketi tarafından tanıtılan ilk nesil sanal gerçeklik başa takılı akıllı gözlükdür. Gözlük, geliştirme aşamasında Proje Baraboo olarak biliniyordu. HoloLens, Windows 10 işletim sistemi altında, Windows Holographic veya Windows Karma Gerçeklik platformunu çalıştıran ilk bilgisayarlardan biri olmakla popülerlik kazandı. HoloLensin, üretim öncesi versiyonu Development Edition, 30 Mart 2016 yılında sevk edildi ve 3.000 dolar bir liste fiyatı için Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da geliştiriciler için hedeflendi.

İlgili Video

VR dünyasının en güçlü modeli