reklamı kapat

POPÜLER

HoloLens

Microsoft HoloLens ile sanal gerçeklik ve hologram bir arada [Video]

Microsoft, büyük bir sürpriz yaparak teknolojisi dünyasında çığır açacak yeni holografik gözlüğü HoloLens’i Windows 10 etkinliğinde görücüye çıkardı. Artırılmış gerçeklik teknolojisini ileri boyuta taşıyan HoloLens, kullanıcıların üç boyutlu görüntüler görmesine olanak sağlıyor.

HoloLens
Dünyanın en gelişmiş holografik bilgisayarı olarak lanse edilen gözlük, günlük yaşamda yüksek çözünürlüklü hologramlar görmeye imkan tanıyor. Örneğin Microsoft HoloLens’i kullanan bir kişi, Skype üzerinden arkadaşlarıyla görüntülü sohbet gerçekleştirebiliyor veya oturma odasını Minecraft’a dönüştürüp keyifli dakikalar yaşayabiliyor.

Herhangi bir baş ölçüsü için ayarlanabilir özelliğe sahip olan kablosuz gözlük, telefon veya tablete ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. İşlemci, grafik işlemci ve özel bir holografik işlemciyi bünyesinde barındıran gözlüğün ön tarafında siyah bir vizör yer alıyor. Bu vizörde transparan bir lens bulunuyor. Transparan lens ve gelişmiş sensörlerle birlikte gelen HoloLens, uzaysal ses özelliği sayesinde hologramları duyabilmemize olanak sağlıyor.

Yaratıcılığı artırmada hayatımıza büyük bir kolaylık sağlayacak gözlük, bilgisayarlarda hazırlanan üç boyutları çalışmaların gerçek hayatta nasıl görüneceği hakkında da bizlere yardımcı olacak. Gerçek hayatta görülen nesnelerle sanal görüntülerin interaktif bir ortamda etkileşime geçebileceği gözlük, Windows 10 işletim sistemiyle çalışacak. Microsoft CEO’su Satya Nadella, gözlüğün bireysel ve kurumsal müşterilere uygun bir fiyata sahip olacağını belirtiyor. Şu anda geliştirilme aşamasında olan HoloLens’in  bu yıl bitmeden piyasada olması bekleniyor.
HoloLens
HoloLens
HoloLens
HoloLens

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft HoloLens ile sanal gerçeklik ve hologram bir arada [Video]” için bir cevap

  1. orcunkfks dedi ki:

    muzzam. gözlüğü olmayanlar bizi mal mal duvara bakarken şaşıracakşlar ilk başta