reklamı kapat

POPÜLER

HoloLens ile oyun oynamanın seyri değişiyor [Video ]

Microsoft’un artırılmış gerçeklik ve hologram teknolojisini buluşturduğu HoloLens, henüz piyasaya çıkmadan izleyenleri büyülemeye devam ediyor. Daha önce birçok farklı alanda yeteneklerini gördüğümüz holografik gözlük, bu kez hünerlerini oyun alanında sergiliyor.

Artırılmış gerçeklik teknolojisinin yeni yeni yayılmaya başladığı günlerde Microsoft ortaya çıktı ve bizi bambaşka bir teknolojiyle tanıştırdı. Yazılım devinin adeta gelecekten çıkarıp getirdiği HoloLens, peşi sıra sanal gerçeklik gözlüğü üretmeye koyulan birçok teknoloji devinin heveslerini kursağında bıraktı. HoloLens henüz piyasaya çıkmadan bile diğer AR cihazlarının çok daha ötesinde bir yere konumlandı. Çevremizdekileri görme şeklimizi değiştiren cihaz, oyundan sinemaya, tıp alanından günlük ev işlerine kadar birçok alanda baktığımız şeyleri yakın gelecekte çok daha farklı göreceğimizin sinyallerini veriyordu.

Microsoft’un şimdiye kadar yayınladığı demo videolarla çeşitli yönlerini gösterdiği HoloLens, bu kez işin daha eğlenceli kısmına yöneliyor. HoloLens, bilgisayar oyunu kavramını değiştirecek yeteneklerini, konsept aşamasındaki Project X Ray adlı oyunda sergiliyor. Kullanıcının elinde tuttuğu nesne HoloLens ile canlanıyor ve hologram “giyilebilir” hale geliyor. Giydiği silahı odanın duvarlarından fırlayan robotlara karşı kullanan kullanıcı, adeta gerçek bir oyun deneyimi yaşıyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizi HoloLens’in yeni demo videosuyla baş başa bırakalım.

VİDEO