reklamı kapat

POPÜLER

Yenilenen Microsoft Band 2 artık daha yetenekli

07 Ekim 2015

Microsoft dünkü etkinliğinde akıllı bilekliğinin yeni versiyonu Microsoft Band 2‘yi tanıttı. İkinci nesil Microsoft Band akıllı bileklik, ilkinden daha estetik görünmesinin yanı sıra ondan daha fonksiyonel. Odağında fitness ve aktivite takibi olan akıllı bileklik, Gorilla Glass 3 ile korunan kavisli ekrana sahip.

Lenovo Advertisement

Eski modele kıyasla çok daha fazla veriyi toplayabilen Microsoft Band 2, koşu, bisiklet veya sadece egzersiz sırasındaki aktivite takibini detaylı olarak yapabiliyor. Hatta golf oynayan kullanıcıları özel olarak düşünen yeni bileklikle oyunu takip etmek daha kolay. Microsoft, yeni modeldeki kalp ritmi sensörünün hem daha iyi çalıştığını hem de kullanılan algoritmanın daha tutarlı olduğunu ifade ediyor.

Microsoft Band 2
Aktivite takibi haricinde uyku kalitesi, yakılan kalori miktarı, akıllı telefondan gelen bildirimler gibi tüm günün verilerini bilekliğin kavisli ekranında görüntülemek mümkün. Hız ve koşulan mesafeyi takip etmek için dahili GPS‘le beraber, cihaz üzerinde toplam 11 sensör bulunuyor. Renkli AMOLED ekranı bulunan akıllı bilekliğin sesli asistan Cortana’yı kullanarak gelen SMS’lere sesle cevap yazmak mümkün. Android, iOS ve Windows Phone platformlarının üçüne de destek veren Microsoft Band 2’nin, 30 Ekim’den itibaren 249 dolarlık fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER