reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft HoloLens için aynı hatayı yapmayacak

Microsoft’un sanal gerçeklik alanında çığır açan holografik gözlüğü HoloLens için şimdiye dek birbirinden etkileyici video yayınlandı. Hala geliştirme aşamasında olan akıllı gözlüğün piyasaya çıkması için sabırsızlanan teknoloji meraklıları içinse yine kötü haber geldi. Yazılım devi, HoloLens için işleri ağırdan almaya devam edecek.

Son birkaç yıldır popülaritesi iyice artan ve birbiri ardına gelen VR cihazı duyurularından sonra gözler doğal olarak bu alanda büyük yankı uyandıran Microsoft’a çevrilmişti. Kötü haber HoloLens’in yaratıcısı Alex Kipman’dan geldi. Kipman, merakla beklenen cihazı piyasaya sürmek için acele etmeyeceklerini net bir şekilde ifade etti. Microsoft’un Kinect konusunda yaptığı hatadan ders aldıklarını, cihazı yüzde yüz hazır hale getirmeden kullanıcıların beğenisine sunmayacaklarını belirtti.

Kötü haber desek de Microsoft’un cihazını en iyi hale getirdikten sonra piyasaya sürmesi herkesin yararına olacaktır. Nitekim Kipman’ın da ifade ettiği üzere bugün piyasaya çıktığı takdirde HoloLens söz gelimi 12 özellik sunacak. Bu da 12 özellik için yine söz gelimi 3 bin dolar para ödeyen kullanıcıları aptal yerine koymak demek. Anlaşılan bir süre daha etkileyici HoloLens reklam ve demo videolarıyla idare edeceğiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft HoloLens için aynı hatayı yapmayacak” için 2 cevap

  1. Hakan dedi ki:

    Kinect konusunda yaptığı hata nedir? Bilen varsa aydınlatabilir mi?

  2. Can dedi ki:

    Çok beklenen bir cihazdı, çabuk piyasaya sürüldü ve reklamlarında daha çok özelliği ile geleceği lanse ediliyordu, mesela yapay zeka geliştiriyorlardı ve TV’yi daha büyük gösteren projeksiyon olayı eklentisi. Ben bayağı kullandım çok memnumdum. Ama beklenseydi çok daha iyi olabilirdi.