reklamı kapat

POPÜLER

Maserati tarihinin ilk SUV modeli Levante ile tanışın

22 Şubat 2016

Son dönemde otomobil dünyasında iyice şiddetlenen SUV rüzgarına kapılan son isim Maserati oldu. 100 yıllık maziye sahip İtalyan üretici, tarihindeki ilk SUV modelini duyurdu. Maserati Levante, lüks SUV sınıfında dengeleri değiştirmeye geliyor.

İlk bakışta alıştığımız Maserati estetiği ve kalitesini gözlemlediğimiz otomobilde birçok farklı Maserati modelinden izler görmek mümkün. Kalın ızgaraların ve Maserati logosunun yer aldığı büyük ön panjur, kısık ön far tasarımı, kendine has üç parçalı solungaç ve havalandırmaları bunlardan bazıları. Profilden son derece atletik ve aerodinamik görünen Levante, çıkık arka tampon tasarımıyla dikkat çekiyor. İnce yapılı spoiler ve basık cam tavan bu kısmı vurgulayan detaylardan. Otomobilin tavanında ufak da olsa panoramik cam yer alıyor.

Kaputun altında üç farklı güç ve benzin ile dizel seçeneğine sahip 3,0 litre hacimli V6 motor bulunuyor. Benzinli motorlar 350 ve 430 beygir güç üretirken, dizel ünite 275 beygir güç üretiyor. Tüm seçenekler turbo besleme, 8 ileri otomatik şanzıman, dört tekerlekten çekiş ve ayarlanabilir süspansiyon sistemiyle destekleniyor. Maserati’nin henüz dört adet fotoğrafını paylaştığı Levante önümüzdeki Cenevre otomobil fuarında sergilenecek ve geriye kalan tüm detaylar burada açığa çıkacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Maserati tarihinin ilk SUV modeli Levante ile tanışın” için bir cevap

  1. necip dedi ki:

    CAYENNE ÇAKMASI OLMUŞ