reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10’lu PC’lere hologram teknolojisi geliyor

Sanal gerçeklikle iç içe yaşamaya hazır olun. Microsoft’un atağıyla yakında tüm PC’ler geleceğin teknolojisiyle uyumlu hale gelecek.

Gear VR, HTC Vive ve Oculus Rift gibi cihazlarla antrenmanımızı yaptık ancak sırada tüm bunları gölgede bırakacak çok daha büyük bir şey var. O da Microsoft’un hologram ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini harmanladığı gözlüğü HoloLens. Daha önce pek çok kez demo videolarıyla ağzımızı açık bırakan holografik gözlük, uzun bir süre geliştiricilere özel tutulduktan sonra artık herkesin satın alabileceği şekilde piyasaya sürülmüştü. Bu cihazı alıp günlük hayatta nasıl kullanacağımızı merak ederken Microsoft’tan heyecan verici bir açıklama geldi.

Microsoft’tan Terry Myerson’un verdiği habere göre, önümüzdeki yıldan itibaren tüm Windows 10’lu PC’ler Windows Hologram programıyla uyumlu hale gelecek. Bir başka deyişle HoloLens ve benzer cihazları masamızın veya dizimizin üstünde tuttuğumuz cihazlarla doğrudan kullanabileceğiz. Bilgisayar üzerinde artırılmış veya hologram deneyimi nasıl veya ne yolla olacak henüz bilmiyoruz ancak bu haber bile şimdiden heyecanlandırmaya yeter. Ayrıca Microsoft’un bağıra bağıra tüm kullanıcıları Windows 10’a geçirmeye çalışması boşuna değilmiş. Ancak bunu ücretsiz güncelleme tarihi geçmeden önce yapsa daha mantıklı olabilirmiş.