reklamı kapat

POPÜLER

HP’den oyun küpü HP Omen X Desktop

HP bu yılın başlarında Omen markalı oyun bilgisayarlarını tanıtırken Omen X adında daha yüksek seviye cihazlarını duyuracağını belirtmişti. Sözünü tutan ve oyun pazarında ciddi bir varlık göstermeyi hedefleyen HP, Omen X Desktop adlı masaüstü bilgisayarını oyunseverlerin beğenisine sunuyor.

Faresinden klavyesine, kulaklıklarından dizüstü bilgisayarına kadar, oyuna ve oyun dünyasına dair her ekipmanın dikkat çekici, agresif tasarımlı ve son derece göz alıcı olması gerektiği kuralı, geçerliliğini belli ki halen koruyor. HP’nin yeni tanıttığı ve üreticinin ileri seviye modellerinden HP Omen X Desktop da tabanı yerine köşeleri üzerinde duruyormuş gibi görünen küp tasarımlı yeni oyun kasasıyla oyun tutkunlarına sesleniyor. Sırf oyun odaklı olduğundan değil; ayrılabilir parçaları sayesinde kullanıcının donanım geliştirmelerine de daha yatkın olacağı için HP, küp tasarımın bir avantaj olduğunu ifade ediyor.

4K ve VR oyun deneyimi için gelişmiş konfigürasyon sunan HP Omen X, i7 Skylake işlemci, 8 GB RAM, 2 TB sabit disk, 256 GB SSD, sıvı soğutma ve 4 GB bellekli AMD Radeon RX 480 grafik işlemci şeklinde bir teknik özellik listesine sahip. İkisi USB-C olmak üzere 10 adet USB girişi bulunan kasanın NVIDIA GeForce GTX 1080 seçenekli konfigürasyonu da mevcut. 17 Ağustos itibarıyla yurt dışında piyasaya sunulduğu ifade edilen bilgisayarın başlangıç fiyatı 1.799 dolar.

HP Omen 17 laptop
1.599 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması beklenen yeni 17,3 inçlik dizüstü de oyun odaklı Omen serisinin üyelerinden. NVIDIA GeForce GTX 1060 ve 1070’le gelen HP Omen 17, ekranın tazeleme hızıyla GPU’nun hızını senkronize edebilen G-SYNC teknolojisine sahip. Bang & Olufsen imzalı dörtlü hoparlörler ses kalitesini yükseltmeyi hedeflerken 2K, 4K ve VR Ready özellikli olması da dikkatlerden kaçmıyor.