reklamı kapat

POPÜLER

Xbox oyunları HoloLens’e geliyor

Microsoft‘un geçtiğimiz haftalarda duyurduğu HoloLens’in son dönemlerin en heyecan verici ürünlerinden biri olduğunu söylesek yanlış olmaz sanırız. Bilim kurgu filmlerinde görmeye alıştığımız manzaraları günlük hayatımıza getiren HoloLens, eğlenceyi de farklı bir boyuta taşıyacak gibi görünüyor.

GDC 2015‘te HoloLens ile ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft, oyunların kendileri için son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Microsoft’un kendi stüdyolarının oyunlar üzerindeki çalışmalarına daha şimdiden başladıklarını dile getirdi. Ayrıca yalnızca kendi bünyelerinde oyun geliştirmeyi düşünmediklerini belirten Microsoft, 3. parti oyun geliştiricilere de kapının açık olduğunu dile getirdi. HoloLens‘in holografi anlamında çok başarılı özellikler sunduğuna değinen teknoloji devi Microsoft, oyunların bu özellikleri kullanmak için harika bir fırsat olduğunu ifade etti.

Halen geliştirilme aşamasında olan ve piyasaya çıkış tarihiyle ilgili kesin bir bilgi bulunmayan HoloLens‘in en dikkat çeken özelliğinin oyunlar olduğu su götürmez bir gerçek. Özellikle de HoloLens’in sunumunda gösterilen Minecraft herkesin hayallerini süslüyor. Umarız Microsoft oyunlar konusunda HoloLens’e yeterince destek verir ve böylece oyunculukta yeni bir dönem de başlamış olur.

YORUMLAR