reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft HoloLens 2

Gerçekliğin yeni boyutuyla tanışın! İşte Microsoft HoloLens 2 [Video]

Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve hologram teknolojilerini bir araya getiren HoloLens, MWC 2019 kapsamında yenilendi. İşte Microsoft HoloLens 2 ve fiyat dahil tüm detayları.

Microsoft, MWC 2019 kapsamında uzun süredir geleceği belirtilen HoloLens 2 başlığını tanıttı. Ancak en baştan belirtelim başlık halen ev kullanıcısına hitap etmiyor. Tam 3.500 dolar fiyatı bulunan Microsoft HoloLens 2, iş yerlerine / kurumsal alana yönelik tasarlanmış bir cihaz. Ne zaman geleceği bilinmeyen HoloLens 3 ile ev kullanıcılarına hitap edeceği söylenen firma, yeni modelini uzun yıllar önce tanıtılan ilk sürümün üzerine kurmuş. Ancak ilk modelden daha geniş bir görüş açısı bulunan başlık, firmaya göre her göz için 720p televizyondan 4K bir modele geçilmiş kadar kalite farklı getiriyor. Retinayı takip ederek sanal dünyada nereye baktığınızı belirleyen ürün, ilk sürümden daha konforlu bir seçenek oluşturuyor. Yerleşik ToF sensörüyle ortamın derinliğini kolaylıkla algılayabilen ürün, gerçek ortama oldukça gerçekçi sanal objeler yerleştirebiliyor. Bunu benzerlerinden çok daha iyi yapan Microsoft HoloLens 2, gerçekçi sanal eğitimler için harika görünüyor. Bu konuda Airbus, Bosch, Honeywell, Pearson, Philips ve Saab gibi firmalar ile görüş alışverişinde olan yazılım devi, gelecek için heyecanlandırıyor. Yeni başlığın gücünü Qualcomm Snapdragon 850 işlemciden aldığı belirtiliyor. El ve kol takibi yapabilen başlık, bu sayede sanal objeler ile etkileşimi hiç olmadığı kadar gerçekçi hale getiriyor.

Microsoft HoloLens 2
Microsoft HoloLens 2
Microsoft HoloLens 2
Microsoft HoloLens 2
Microsoft HoloLens 2
Microsoft HoloLens 2

Azure Kinect

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft HoloLens 2 dışında başka bir sürpriz daha var

Firma MWC 2019 kapsamında aynı zamanda şirketlere özel bağımsız Azure Kinect sürümünü de tanıttı. 399 dolar fiyat etiketi bulunan ürün, görebileceğiniz üzere oldukça şık ve kompakt bir gövdede karşımıza çıkıyor. Bünyesinde birçok kamera ve derinlik sensörü yer alan ürün, bilgisayarlara çevresini detaylı şekilde görme / tanımlama şansı veriyor.