reklamı kapat

POPÜLER

telltale game of thrones

Telltale’in Game of Thrones’una hazır mısınız?

Walking Dead ile büyük bir çıkış yakalayıp, The Wolf Among Us ile başarısını cilalayan Telltale Games‘in merakla beklenen son projesi Game of Thrones hakkında çok fazla soru, çok az cevap vardı. Önceki oyunlarının da başarısıyla, serinin hayranları oldukça heyecanlandıran Telltale’in bu sansasyonel seriyi nasıl işleyeceği ise en büyük endişelerden biriydi.

Kitapları hala devam eden serinin dizisi 4. sezona başlamak üzereyken, oyunun da duyurulmasıyla hayranların kafası işlenecek konuyla ilgili oldukça karışmış durumdaydı. Kitapta anlatılan konunun öncesine gidip Targaryen’ler ile ejderha savaşlarına mı dahil olunacak? Robert Baratheon’ın Deli Kral’ı nasıl indirdiğini mi anlatacak? Yoksa dizi ve kitapla beraber aynı zamanda geçerek oluşturulacak yeni karakterlerle o dönemde yaşanan olayların karakterlere etkisi mi işlenecekti? Telltale sonuncusunu tercih etti. Walking Dead oyununda olduğu gibi ana karakterleri de ara sıra göreceğiz ve seriyle paralel gidecek, fakat olayların başka karakterlere yansımasına tanık olacağız. Telltale CEO’su Dan Connors, Digital Trends‘e verdiği röportajda gidecekleri yolu anlatırken, hikayenin kendisini ne kadar heyecanlandırdığından da bahsetmiş: “Hikaye inanılmaz zengin ve sürekli bir şeyler oluyor. Kral Joffrey’in verdiği her kararın insanlar üzerinde inanılmaz bir etkisi var. En ufak bir karar tüm gidişatı etkileyebilir. Televizyon şovu da inanılmaz iyi iş çıkartıyor ve Martin’in serisi çok güçlü bir kaynak oluşturuyor.”

Ejderha savaşlarını anlatmak varken Telltale’in neden böyle bir yol tercih ettiğini anlamak güç, zira ilk Game of Thrones oyununu onlar çıkarmıyor. Daha önce yapılmış ve pek de başarılı olamamış bir RPG’si ve bir de strateji oyunu bulunan serinin, bir türlü çıkamamış bir MMO’su bile var! Gerçi bunların arasında en başarılı olacak oyun muhtemelen Telltale’e ait olacak. Game of Thrones evreninde her şey aldığınız kararlara bağlı olarak ilerlediğinden bu tarz interaktif bir oyun için adeta bir maden! Oyunun bu yıl çıkması bekleniyor, en azından ilk bölümü, fakat kesin bir tarih henüz verilmedi. Ne dersiniz? Kış geliyor mu?

VİDEO

İLGİLİ HABERLER