reklamı kapat

POPÜLER

Telltale Games oyuncuları Gotham sokaklarına götürüyor [Video]

Game of Thrones’la sezon arasına giren, Minecraft’a farklı bir yön veren Telltale Games yeni projesini duyurdu. Gotham‘ın karanlık sokaklarında gezinmeye hazır mısınız?

The Walking Dead‘e bir süre ara veren ve Wolf Among Us‘ın yeni sezonunu uzun bir bekleme dönemine alan Telltale Games’in elindeki projeler giderek kabarıklaşıyor. Oyuncuların seçimine bağlı olarak şekillendirdiği senaryosu ve hikaye aktarımıyla büyük övgüler toplayan firma son dönemde oyuncuları aldattığı ve hikayenin aslında seçimlere bağlı olarak önemli sonuçları olmadığı konusunda büyük eleştiriler almaya başlamıştı. Özellikle DONTNOD Entertainment’ın Life is Strange oyunuyla yakaladığı başarıdan sonra Telltale’in oyunlarındaki interaktif çizgi roman hissi de artmıştı. Ancak firma şimdi çok iddialı bir projeyle geliyor.

Batman serisi hazırlığına giren Telltale Games, Bruce Wayne‘in karmaşık hayatına yakından bakma fırsatı sunuyor. Batman’in dehasını gözlemleyebileceğimiz oyun, aslında oldukça yüksek potansiyel taşıyor. Ancak oyuncuların sabit senaryoda hiçbir önemli karara etki edememe ve senaryoyu değiştirememe hissinin giderilmesi gerek. Yoksa Batman de aynı eleştirilere maruz kalacak gibi görünüyor. 2016‘da gelecek oyunun kısa tanıtımına haberin üstünden ulaşabilirsiniz.