reklamı kapat

POPÜLER

Bekleyiş sona eriyor, Telltale nihayet The Wolf Among Us 2’yi duyurdu [Video]

Telltale, Comic Con’da sonunda beklenen duyuruyu yaptı. The Wolf Among Us geri dönüyor.

Eğri oturup doğru konuşalım. Telltale’in son dönemde yaptığı işler eskisi kadar ses getirmiyor. Üstelik Game of Thrones, Batman gibi “reytingi” yüksek isimlerde iş çıkarmalarına rağmen Walking Dead’in ilk sezonunu ya da The Wolf Among Us’ı yayınladıkları zamanki heyecana bir türlü erişemiyorlar. Bu sorunun en büyük sebebi elbette oyun dinamiklerinde izleyicinin kendini her oyunla beraber biraz daha kandırılmış hissetmesi. Düşünsenize Game of Thrones oyununda dizide yer alan karakterleri bizzat oyuncuların seslendirmesine, Stark’lardan bozma bir hikayeye rağmen işler beklenildiği kadar “olumlu” gitmedi. Farkındaysanız Guardians of the Galaxy’den hiç bahsetmiyoruz bile… Yine de firmanın kendine bağlayan, sabırsızlandıran yapımları hala var, The Wolf Among Us gibi.


Üç koca yıl. The Wolf Among US üç koca yıl önce çıktı ve çok da başarılı bir hikaye anlatıyordu. Peki ne oldu? Telltale aynı anda birbirinin benzeri dinamikleri takip eden 10 farklı işe el attı ve biz de The Wolf Among Us’ın ikinci sezonunu beklemeye başladık. Sabrın sonu selamet misali yeni sezon sonunda duyuruldu. The Wolf Among Us ikinci sezonunda yine Bigby ve Snow White önderliğinde yeni bir hikaye anlatacak. Yeni sezonun ilk sezondan ayrılarak kendi başına bir hikaye çizgisinde ilerleyeceği belirtiliyor. Fables okuyanların da içi kıpır kıpır tabii. Bigby ve Snow White denildiğinde akla çok fazla hikaye alternatifi geliyor zira.. Peki ikinci sezon ne zaman geliyor dersiniz? 2018‘de! Üç yıl bekledik, bir yıl daha bekleriz elbet.


Tabii Telltale’in Comic Con duyurusu The Wolf Among Us ile sınırlı değildi tabii. The Walking Dead‘in de yeni sezonunu duyuran firma, bunun son sezonu olduğunu belirterek kalbimizi bir parça burktu. Clem’in küçücük bir çocuk olarak başladığı maceranın sonuna geldik anlayacağınız. Walking Dead de The Wolf Among Us gibi önümüzdeki yıl çıkışını gerçekleştirecek.


Geçtiğimiz yıl çıkan Batman ise ikinci sezonuna 8 Ağustos‘ta kavuşuyor. Görünen o ki söz konusu Bruce Wayne olunca işler biraz daha hızlı ilerliyor. Öte yandan firmanın da bu kararını bir nebze anlayabiliyoruz. Son dönemlerde çıkardığı Game of Thrones, Batman ve Guardians of the Galaxy üçlüsü arasında yine en başarılısı Batman olduğu için, heyecanı kaybetmek istememiş olmaları gayet normal. Batman: The Enemy Within ismiyle çıkan oyunun fragmanında ise Riddler’ı görüyoruz.

Telltale’in oyunlarının şu an Humble Bundle‘da paket halinde satıldığını da ekleyelim.

VİDEO