reklamı kapat

POPÜLER

The Wolf Among Us: Episode 1 - 2

The Wolf Among Us: Episode 1 – 2 incelemesi

Yozlaşmış masallar The Walking Dead ile toplamadığı ödül, almadığı övgü kalmayan Telltale Games, yine adından söz ettirecek bir yapımla karşımızda. The Wolf Among Us ile masal ve gerçeğin birbirine karıştığı New York şehrine ufak bir yolculuk yapıyoruz

The Wolf Among Us’ın ilk bölümü aslında yaklaşık dört ay önce yani Ekim ayında çıkmıştı. Ancak oyunun incelemesini o dönem yapmak istemedik. Bunun sebebi ise bölüm bazlı olarak yayınlanan Telltale Games oyunlarının bölüm başına çok fazla malzeme vermiyor oluşu.

İki bölümü bir arada ele aldığımızda hem daha oturaklı bir hikaye örgüsüyle karşılaşıyor, hem de karakterlerle daha sıkı bir bağ kurma şansını yakalıyoruz. Bölümler arasında grafik, ses veya oynanış mekaniği anlamında bir farklılık yer almadığından üzerinde daha çok konuşabileceğimiz malzemeye sahip olmak daha mantıklı görünüyor. Özellikle bahsettiğimiz oyun The Wolf Among Us ise. Nasıl ki The Walking Dead oyuncunun insani duygularını hedef alan bir yapı içeriyorsa, bu oyun ise sürükleyici hikayesi ve ustaca kaleme alınmış karakterleriyle dikkat çekiyor.