reklamı kapat

POPÜLER

Dünya masa tenisi şampiyonu ile dünyanın en hızlı robotunun düellosu gerçekleşti [Video]

haberimizde de robotun şova kaçan hareketleri karşısında mütevazı duran Boll’un kazanmasını istediğimizi belirtmiştik. Öyle de oldu.

Video yayına düşer düşmez izledikten sonra ilk genel yorum elbette ki aşırı dozda kurgu ve efekt içeren bir reklam filmi olduğu yönünde oldu. Önce robot öne geçiyor daha sonra Boll sazı eline alarak maçı kazanıyor ve hatta sonrasında beş robotla birden maç yapacak kadar ileriye giderek bize yeşilçamdan esintiler sunuyor. Ancak videonun doğal akışına yapılan yoğun müdahalelerden dolayı robot Agilus’un ne derece iyi masa tenisi oynadığı da kafalarda şüphe uyandırıyor.

Videonun asıl yayınlanma amacı olan endüstriyel kullanım için robot üreten Kuka’nın Çin’deki dev fabrikasının açılışı gerçekleştirildi. Müsabakada rol alan robot Agilus ise, dünyanın en hızlı robotu olarak endüstriyel tesislerde birçok farklı görevi yerine getirebilecek yeteneklere sahip. Video sayesinde Kuka, tüm dünya çapında reklamını başarılı bir şekilde gerçekleştirerek bilinirliğini de artırmayı başardı. Müsabaka açısından ise dün haberini sizlerle buluşturduğumuz garaj yapımı hobi üretimi robotun bizi daha çok etkilediğini belirtmemiz gerek.

VİDEO