reklamı kapat

POPÜLER

Sahibine meydan okuyan garaj üretimi masa tenisi robotu [Video]

mücadelesinin sonucunu yarın itibariyle öğrenmiş olacağız. Ama öncesinde robotların ne kadar dişli rakip olabileceğine dair farklı bir haberimiz var. Ulf Hoffmann, tamamen amatör bir girişimle hobi olarak garajında bir masa tenisi robotu yarattı. Üstelik oldukça iyi bir iş çıkarmayı başardı.

Hoffman’ın robotu, özel yazılımı aracılığıyla garajın her bir köşesine konumlandırılmış kameralardan verilier toplayarak neredeyse insan seviyesinde düzgün vuruşlara imza atıyor. Hoffmann’ın iki yılını aldığını belirttiği robotu şu an için pasif bir modda oynayabiliyor ve tam anlamıyla bir rakip olarak mücadele edemiyor. Ancak Hoffmann’ın amacı, çalışmalarını sürdürerek öğrenebilen ve kendi oyununu geliştirebilen bir yazılım üretmek.

Özellikle videoyu izledikten sonra amatör çabalarla robotların ne kadar iyi işler çıkarabildiğini de net bir şekilde görerek yarın izleyebileceğimiz maçta dünyanın en hızlı robotu olan Agilus’un Alman şampiyon Timo Boll ile mücadelesinin ne kadar çetin geçebileceğine dair ilk ipuçlarını da almış olduk.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sahibine meydan okuyan garaj üretimi masa tenisi robotu [Video]” için 3 cevap

  1. mehmet dedi ki:

    Çok başarılı gerçekten.

  2. Mustafa Hastürk dedi ki:

    Tebrik etmek lazım. Mükemmeliyetten uzak da olsa gerçekten başarılı bir ürün olmuş. Antrenman yapmak için güzel bir araç.

  3. Ozan Apuhaner dedi ki:

    Yalnız sürekli topun geldiği yere geri yolluyor . Bu şekilde hamle yapması mümkün değil . Aslında basit bir sistem gibi gözükse de geliştirildiği taktirde çok ünlü masa tenisçilerinin antrenman aracı olacağa benziyor .