reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Bu robot, masa tenisi şampiyonuna meydan okuyor! [Video]

Daha önce de insan ve insan yapımı robotların birbirleri ile mücadelesine tanık olduk. En son geçtiğimiz günlerde air hockey’de oldukça dişli bir rakip olmuşlardı. Ancak son olarak, endüstriyel kullanıma yönelik ürettiği robotlarla bilinen Kuka Robotics tarafından yayınlanan videoda yer alan robot Agilus, masa tenisi maçında adeta insana meydan okuyor.

Advertisement


Videoda, dünya erkekler masa tenisi sıralamasında sekizinci, avrupa erkekler sıralamasında ise ikinci sırada bulunan Alman masa tenisçi Timo Boll‘un rakibi, Kuka’nın amiral gemisi olarak nitelendirilen son robotu. Robotun maça ilişkin kısa tanıtım videosundaki hareketleri de oldukça iddialı. Müsabaka, firmanın Şanghay’da inşa ettiği 20 bin metrekarelik fabrikanın açılışını kutlamak adına gerçekleştirilecek ve aynı zamanda firmanın ürettiği robotların hız, hassasiyet ve esnekliğini vurgulayacak.

11 Mart’ta bu adresten yayınlanacak olan düellonun nasıl bir mücadeleye sahne olacağını merak etmemek elde değil. Videoda Timo Boll’un mütevazı duruşu karşısında havalı hareketleri ile ön plana çıkan robotun mağlubiyetini içten içe istemiyor değiliz. Peki sizin favoriniz kim?

VİDEO