reklamı kapat

POPÜLER

Telltale’in Guardians of the Galaxy oyunundan ilk görseller geldi

Walking Dead uyarlamasıyla bir anda popülerliğini zirveye taşıyan Telltale, Wolf Among Us ile başarısını cilalayıp sonrasında Game of Thrones ve Batman gibi popüler adaptasyonlara yelken açmıştı. Geçtiğimiz yıl Marvel’ın Guardians of the Galaxy‘sini oyunlaştıracağını duyuran firma, oyundan ilk görselleri paylaştı.

Açıkçası Telltale’e karşı hislerimiz oldukça karışık. Walking Dead’den beri firmanın ürettiği her oyunu oynuyor ancak değişmeyen veya gelişmeyen detaylarla her defasında biraz daha hayal kırıklığına uğruyoruz. İnteraktif oyun deneyimi sunduğu iddiasında ilerleyen Telltale’in oyunlarında yaptığımız seçimlerin sonuçlara etkisi pek bir az gibi. Gerçi hakkını yemeyelim, Batman uyarlaması Game of Thrones faciasından sonra çok daha başarılı ve daha “interaktifti”. Tabii Guardians of the Galaxy oyunundan da beklentimiz en az bir Batman olması.

Guardians of the Galaxy: The Telltale Series, Star-Lord, Gamora, Drax, Rocket ve Groot beşlisinin yeni bir macerasını konu alacak. Destansı bir savaşın ışığında akıl almaz güce sahip bir nesnenin varlığını öğrenen kahramanlarımızın onu elde etmek için “çok geçerli” sebepleri var. Ne yazık ki aynı geçerli sebeplere düşmanları da sahip. Açıkçası görsellerde oldukça iyi görünen oyunun seslendirme kısmında ise bir parça üzüldük. Çünkü Game of Thrones’da olduğu gibi karakterler bizzat oyuncular tarafından seslendirilmiyor. Yani Star-Lord’dan bir Chris Pratt sesi beklemeyin. Star-Lord’u Scott Porter, Gamora’yı Emily O’Brien, Rocket Raccoon’ı Nolan North, Drax’ı Brandon Paul Eells, Groot’u ise Adam Harrington seslendiriyor.

Biraz müzik, biraz eğlence ve biraz da karmaşayı beraberinde getirecek olan oyunun detayları ve muhtemelen çıkış tarihi PAX East etkinliğinde belli olacak.

İLGİLİ HABERLER