reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo ThinkPad 10

Lenovo’dan iş odaklı yeni tablet: ThinkPad 10

ThinkPad markasıyla iş dünyasına özel bilgisayar ve tablet çözümler sunan Lenovo, yakın bir zaman önce piyasaya çıkan 8 inçlik tableti ThinkPad 8‘in ardından daha büyük bir ekrana sahip ThinkPad 10‘u kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Firmanın Avustralya web sitesinde kısa bir süreliğine görünen tablete ilişkin tüm teknik bilgiler ve fotoğraflar da bu “sızıntıyla” ortaya çıkmış oldu.

Lenovo ThinkPad 10
Yeni ThinkPad 10 tabletin 10,1 inç büyüklüğündeki çoklu dokunmayı destekleyen ekranı 1920×1080 piksel çözünürlük sunuyor ve IPS paneli sayesinde 180 derecelik bir görüş açısı vadediyor. Tabletin konfigürasyonu ise kullanıcı tarafından belirlenebiliyor. Dört çekirdekli Intel Atom Z379 işlemciyle gelen tablet 2 ya da 4 GB RAM ve 64 ya da 128 GB depolama alanı seçenekleri sunuyor. Tablet işletim sistemi olarak ise Windows 8.1’in (32-bit ve 64-bit) yanı sıra Windows 8.1 Pro ile satın alınabiliyor.

Lenovo ThinkPad 10
ThinkPad 10, küçük kardeşi ThinkPad 8’in en beğenilen aksesuarlarından ve olan kamerayı rahat kullanabilmek için köşesi katlanabilen Quickshot Cover ile Surface’inkini andıran ve Ultrabook Keyboard adını taşıyan klavyeyle de kullanılabiliyor.

Lenovo ThinkPad 10