reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo ThinkPad Tablet 2 incelemesi

SİZİ LENOVO’NUN İŞ DÜNYASINA YÖNELİK TABLETLERİNİN İKİNCİSİYLE TANIŞTIRALIM: THINKPAD TABLET 2’DE LENOVO, TEGRA 2 İŞLEMCİDEN VAZGEÇİYOR VE INTEL İŞ BİRLİĞİYLE WINDOWS 8 İŞLETİM SİSTEMİ İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR

Lenovo’nun ThinkPad serisinin yeni tableti ThinkPad Tablet 2 çok hafif ve çok ince bir tablet. Bluetooth’la bağlanan ve takıldığında onu tam bir ThinkPad dizüstü bilgisayara dönüştüren bir de klavyesi var fakat bu klavye kutu içeriğine dahil değil. Kullanmak isterseniz ekstra harcama yaparak satın almak durumundasınız. ThinkPad Tablet 2’nin 1366×768 piksellik ekranı 10,1 inç büyüklüğünde. Ekranın altında boyut olarak fazla abartılmamış bir Windows tuşu yer alıyor.

Dokunmatik değil, fiziksel bir tuş. Tablet, 10 inç ekranlı bir ürün için fazlasıyla hafif. Kasanın üretim malzemesi plastik ancak sert ve kaliteli bir tür plastik kullanılmış olduğu ve kauçuk benzeri dokusuyla da plastik gibi hissettirmediği için tasarım puanını yükseltebiliriz. Hatta bu haliyle Lenovo’nun dizüstü bilgisayarlarına oldukça benziyor. Kasanın arka yüzünde ThinkPad ve Lenovo logoları ve 8 megapiksellik kamera ile kameranın LED flaşı bulunuyor. Sağ yanda ses kontrol tuşları ve ekran döndürme kilidi yer alırken sol yanda kapaklı bir yuvada yer alan tam boyutlu USB girişi var. Üstte tuş açma kapama tuşuyla yine bir kapak altında SIM ve microSD yuvaları mevcut. Dip kısmı ThinkPad kırmızısıyla renklendirilmiş kalem de tabletin sol üst tarafından yukarı doğru çekilince dışarı çıkıyor.

O BİR PROFESYONEL
Profesyonellerin beklentilerini karşılamak üzere üretilmiş olan ThinkPad Tabet 2, boyutlar ve ağırlık anlamında kendi sınıfının en iyi cihazlarından biri. 9,5 mm kalınlığı ve 565 gram ağırlığıyla rakiplerinin çoğuyla benzer ağırlık ve ölçülerde. iPad, Microsoft Surface, Samsung Galaxy Note 10.1 gibi aşağı yukarı 10 inç ekran boyutundaki tabletlerden daha bile hafif. Üstelik de bu cihazların hemen hepsinin eğlence odaklı olduğunu biliyoruz ki bu ThinkPad Tablet 2’yi onların yanında biraz daha hantal kalacağını zannetmek için bir neden. Ama o tam bir profesyonel olduğunu sade, estetik ve ilk nesle oranla hafiflemiş kasası ve malzeme kalitesiyle kanıtlıyor. Hiç de hantal değil, aksine gayet zarif bir model.

İş hayatına odaklanan ThinkPad Tablet 2, kullanıcıların mobil haldeyken de çalışabilmeleri için 3G desteğine sahip. Genelde pek işe yaramayan ve uygulama listesinin içinde fazlalık yapan birkaç özel uygulama burada da karşımıza çıkıyor. Ancak örneğin, kalemi kullanarak fotoğrafları kırptığımız ve üzerlerine notlar alarak arkadaşlarımızla paylaştığımız Lenovo QuickSnip, o sıkıcı ve gereksiz uygulamalardan değil. Kendinize bir hesap açarak hemen kullanmaya başlayabileceğiniz bulut depolama uygulaması Lenovo Cloud Storage, Microsoft’un SkyDrive’ına ek olarak ThinkPad Tablet 2’de yer alıyor. Microsoft Office, AccuWeather, Amazon Kindle, Evernote, Skitch ve Skype da ön yüklü gelen uygulamalar arasında.