reklamı kapat

POPÜLER

Global Game Jam oyun geliştirme

Türk geliştiriciler 2 günde 56 oyun geliştirdi

Türk geliştiriciler kısa sürede önemli bir başarıya imza attı. Ankara’da dünyanın en büyük oyun geliştirme maratonu gerçekleşti. Katılımcılar Global Game Jam kapsamında 48 saatte 56 oyun geliştirerek önemli bir başarıya imza attı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Teknokent Atom tarafından hayata geçirilen Global Game Jam etkinliğine Türkiye’nin dört bir yanından gelen 250 oyun geliştirici (Türk geliştiriciler) katıldı. Ankara’da bir otelde gerçekleştirilen etkinlikte 48 saatte 56 oyun geliştirildi.

ODTÜ’den oyun geliştirme hakkında açıklama

ODTÜ Teknokent Atom yöneticisi Emek Kepenek konu hakkında açıklamada bulundu. Kepenek, “Bu etkinlikte amacımız gençlerle firma temsilcilerini bir araya getirmek ve onların bu sektörü tanımalarını, benimsemelerini ve kendilerini geliştirecek yolları bularak, birer oyun geliştirmelerini sağlamaktı. Amacımıza ulaştık. Bu, bizim için sevindirici bir durum.” diye belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk geliştiricilerden oyun geliştirme hakkında açıklama

Etkinliğe katılan bilgisayar mühendisi oyun geliştirici Burcu Coşkun Şengül ise bu maratonda hayal ettikleri oyunları gerçekleştirebilme imkanı bulabildiklerini söyledi. Şengül, “Hem bir şeyler öğrendik hem de tamamen bize ait yeni bir fikir ortaya çıktı.” dedi.

İlginizi çekebilir

What Remains of Edith Finch’in tanıtım videosu