reklamı kapat

POPÜLER

Ücretsiz versiyon PUBG Lite yolda

PUBG’nin ücretsiz versiyonu göründü: PUBG Lite

Popüler Battle Royale oyunu PUBG, oyuncularla ücretsiz bir versiyonu buluşturmaya hazırlanıyor. Test süreci başlanan PUBG Lite isimli versiyonun sistem gereksinimleri de belli oldu.

Son zamanların en popüler oyunlarından biri olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, deneyimi geliştirmek ve oyuncu sayısını artırabilmek için ücretsiz olan PUBG Lite versiyonunun testlerine başladı. Tayland’da test edilen yeni oyun adından da anlaşılabileceği üzere daha düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyuyor. Lite versiyonunun orijinal oyundan tamamen bağımsız bir geliştirici ekip tarafından yürütüleceği de açıklananlar arasında. Lite versiyonu şimdilik orijinal harita olan Erangel’e sahip. Aynı zamanda elbette solo, çift ve ekiple oynama seçenekleri de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sistem gereksinimleri

Oyun için önerilen sistem gereksinimlerine baktığımızda karşımıza Core i5 2,8 GHz işlemci ve 8 GB RAM çıkıyor. Grafik kısmında ise NVIDIA GeForce GTX 660 a da AMD Radeon HD 7870 önerilmiş. Ancak minimum gereksinimlere baktığımızda oyunun 4 GB RAM’li Intel Core i3 (2,4 GHz) işlemciyle çalıştığı ve Intel HD Graphics 4000 ile de açılabildiği kaydediliyor. Oyunun beta testleri ise sadece Tayland’daki kullanıcılarla paylaşılmış durumda. Ancak test sürecinin başarısına bağlı olarak zaman içinde yavaş yavaş diğer bölgelerde de oyuna erişim sunulması bekleniyor. Ücretsiz ve düşük sistem gereksinimlerinde açılabilen versiyonla beraber oyun aynı zamanda kitlesinde de ciddi bir artış yaşamayı planlıyor.

İlgili video

PUBG’nin kar motosikleti tanıtımı