reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Ünlü analist Kuo’dan iPhone satışlarıyla ilgili önemli tahmin

Apple analisti Ming-Chi Kuo geçtiğimiz aralık ayında iPhone satışlarının düşeceğini belirtmişti. İlk etapta 2019’un ilk çeyreğinde 50 milyon iPhone satılacağını belirten Kuo bu tahmininden vazgeçmiş ve ilk çeyrekte telefon satışlarının 38 milyon olacağını ifade etmişti.

Kuo, 2019 model iPhone satışıyla ilgili yeni iddialarda bulundu. 2019 yılında toplamda 180 milyon birim iPhone satacağını öngören Kuo, 2019’un ilk çeyreğinde 36-38 milyon telefon satılacağını belirterek daha önceki öngörüsünü değiştirmedi. 2018 yılının ilk çeyreğinde iPhone satışıyla bu yılın ilk çeyreğinde satılan iPhone satışının arasında yüzde 15’lik bir fark olduğu ifade ediliyor. Apple’ın bu yılın eylül ayında piyasaya süreceği yeni modellerle yeniden yükselişe geçmesi bekleniyor. Daha ince ekran çerçeveleri ve daha gelişmiş kamera sayesinde kullanıcıların yeni modelleri tercih edeceği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 model iPhone ne gibi özelliklere sahip olacak?

2019 model iPhone ailesi 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların sırasıyla 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max, 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR (2019) olduğu söyleniyor. A13 işlemcisiyle güçlü performans beklediğimiz yeni modellerin kamera performansıyla tüm dikkati üstüne çekmesi bekleniyor. Yeni iPhone’larla ilgili yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir

XR modelinin tanıtımı