reklamı kapat

POPÜLER

iPad

Giriş seviyesi iPad’de Face ID olacak mı?

Kısa bir süre önce yeni iPad Pro’da kullanılmaya başlanan yüz tanıma teknolojisi Face ID’nin giriş seviyesi modellerde de yer alacağını düşünüyorsanız bu habere üzülebilirsiniz.

Geliştirici Steve Troughton-Smith’in iO12.2 beta’dan edindiği bilgiye göre Face ID teknolojisi giriş seviyesi iPad’lerde yer almayacak. Dört yeni iPad modelinin yolda olduğunu söyleyen Smith, giriş seviyesi modelde Face ID yerine daha önceki modellerde olduğu gibi Touch ID’nin olacağını belirtti. Apple’ın böyle bir karar almasının en büyük sebebi ise maliyet. Şirketin maliyeti yüksek tutmamak adına Touch ID teknolojisini giriş seviyesi iPad’de kullanılacağı belirtiliyor. Aynı kod yeni bir iPod touch’a da atıfta bulunuyor. Kodda cihazla ilgili yenilikler yer almasa da yeni iPod touch’ta Face ID teknolojisinin yer alıp almayacağı henüz belirsizliğini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPod touch için geri sayım başladı

Mac Otokara’nın aktardığı yeni bir habere göre Apple, yedinci nesil iPod touch hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. CES 2019’daki bir tedarikçinin söylediği bilgilere göre yedinci nesil iPod touch, daha büyük bir ekranla geliyor. Mevcut modelde 4 inç ekran yer alırken yeni iPod touch’ta daha büyük bir ekranın yer alması kuvvetle muhtemel. Cihazda Touch ID (parmak izi sensörü) teknolojisinin de olması bekleniyor. Yeni iPod touch’ın haziran ayında tanıtılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni iPad Pro modelleri