reklamı kapat

POPÜLER

iPad

Giriş seviyesi iPad ve iPad mini 5’in tanıtım tarihiyle ilgili son iddia

Güvenilir kaynaklardan Digitimes, Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği ürünlerle ilgili tahminde bulundu. Digitimes giriş seviyesi yeni iPad ile iPad mini 5’in bu yılın ilk çeyreğinde tanıtılacağını iddia ediyor. iPad mini 5 özellikle ufak tablet satın almayı tercih edenlere göz kırpıyor.

Kaynak, 9,7 inçlik model yerine 10 inçlik giriş seviyesi iPad’in geleceğini söylüyor. Tablet giriş seviyesine yönelik geliştirilse de Apple Pencil 2 ile uyumlu olacağı söyleniyor. Daha ince ekran çerçevelerin yer alma durumu da kuvvetle muhtemel. iPad mini 5’in arka mikrofonunun cihazın ortasına taşındığı belirtiliyor. iPad mini 5’in arka kamerasının flaşa da destek vereceği konuşuluyor. Flaş desteği sayesinde kameranın düşük ışık koşullarında da kullanıcılara kolaylık sağlayacağa benziyor. Kesin olarak şu an için söylemek zor olsa da iPad mini 5’te kulaklık girişinin de olması bekleniyor. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen iPad mini 5’in 300 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor. iPad mini 5’te yüz tanıma teknolojisi Face ID’nin ise yer alması beklenmiyor. Bilindiği üzere yüz tanıma sistemi Face ID, iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone XR ve yeni iPad Pro modellerinde yer alıyor. iPad mini 5’i sizler kadar biz de merakla bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Giriş seviyesi iPad ve iPad mini 5’in Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Giriş seviyesi iPad’in 2.000-2.500 TL bandında olmasını bekliyoruz. iPad mini 5’in fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil. Yeni tabletlerle ilgili gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

iPad Pro modelleri