reklamı kapat

POPÜLER

yeni-iPad-yolda

Yeni iPad Pro, iPad mini 5 ve 10,2 inçlik iPad için geri sayım başladı

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, yeni iPad modelleriyle ilgili görüşlerini paylaştı. Kuo’ya göre Apple, 10,2 inçlik iPad’i ve iPad mini 5’i bu yıl görücüye çıkaracak.

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz iPad mini 5 tabletin güncellenmiş işlemciyle güçlü bir performans sunması bekleniyor. iPad mini 5’in arka mikrofonunun cihazın ortasına taşındığı belirtiliyor. iPad mini 5’in arka kamerasının flaşa da destek vereceği konuşuluyor. Flaş desteği sayesinde kameranın düşük ışık koşullarında da kullanıcılara kolaylık sağlayacağa benziyor. Kesin olarak şu an için söylemek zor olsa da iPad mini 5’te kulaklık girişinin de olması bekleniyor. iPad mini 5 tablette yüz tanıma teknolojisi Face ID’nin ise yer alması beklenmiyor. Bilindiği üzere yüz tanıma sistemi Face ID, iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone XR ve yeni iPad Pro modellerinde yer alıyor. iPad mini 5 modelini sizler kadar biz de merakla bekliyoruz. Bu yılın ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen iPad mini 5’in 300 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor. 9,7 inçlik giriş seviyesi iPad’in ekran boyutunun 10,2 inç boyutuna çıkacağı dile getiriliyor. 10,2 inçlik iPad modelinin bütçesini zorlamak istemeyen kullanıcıları hedef alacağa benziyor. Apple Pencil desteğine de sahip olmasını beklediğimiz tabletin ne gibi bir performans sunacağı henüz belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad’lerin satış fiyatları ne olacak?

Giriş seviyesi iPad’in 2.000-2.500 TL bandında olmasını bekliyoruz. iPad mini 5’in fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil. iPad Pro’ların satış fiyatlarıyla ilgili bir bilgi ise henüz belli değil. Yeni tabletlerle ilgili gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film