reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Mini

Apple iPad Mini kullanıcılarına müjdeli haber

Teknoloji devi Apple, 30 Ekim tarihinde bir ürün duyuru etkinliği düzenliyor. İşte bu etkinlik kapsamında yeni iPad Mini modeli de geliyor.

30 Ekim etkinliğinde kesin olarak detaylarına aşağıda yer verdiğimiz yeni iPad Pro modelleri tanıtılıyor. Firmanın ayrıca uygun fiyatlı yeni bir MacBook modelini tanıtması da bekleniyor. Ayrıca diğer Mac ürünlerinin de yenileneceği konuşuluyor. Ancak sağlam kaynaklara sahip analist Ming-Chi Kuo, firmanın etkinlikte bir de yeni iPad Mini tanıtacağını söylüyor. Çok uzun süredir yenilenmeyen model, sonunda sağlam bir güncelleme alacak gibi görünüyor. Tasarımsal değil işlem gücü açısından bir güncelleme geçireceği söylenen yeni iPad Mini, düşük özellikli bir panel üzerine kurulacak deniyor. Bu açıdan uygun fiyata satılacağını düşündüğümüz model, iPad ailesinin en çok sevilen modeli arasında yer alıyor. Ufak boyutlarıyla rahatlıkla taşınabilen tablet, yeniden hayat bulacak gibi görünüyor. Bu arada Ming-Chi Kuo yeni AirPods ve çıkışı yılan hikayesine dönen AirPower hakkında da bilgi veriyor. Buna göre iki ürün de ya 2018 sonunda ya da 2019 başında satışa çıkıyor. Apple özellikle bir türlü çıkmayan AirPower konusunda büyük eleştiri alıyor. Trilyon dolarlık şirket bir şekilde bu üründeki sorunları aşamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Mini modellerinden daha çok beklenen yeni iPad Pro’lar şu detaylara sahip

Yeniden hatırlamak adına tabletler, kaldırılacak Touch ID parmak izi okuma sistemi sayesinde ince çerçeveler üzerine kuruluyor. İki model de güvenlik için TrueDepth kamera sistemiyle beraber FaceID yüz tanıma sistemini kullanıyor. Bir çentik taşımayan tablet ailesi, güçlerini Apple A12X işlemciden alıyor. Bu işlemci 7nm A12 Bionic işlemci üzerine kuruluyor ancak daha yüksek performans sunuyor. Aynı zamanda çok daha yüksek grafik gücüne sahip olduğu belirtilen işlemci, kaynaklara göre dizüstü seviyesi performans vadediyor. 3.5mm kulaklık girişi olmadan karşımıza çıkacak aile, 2.224×1.668 piksel ve 2.732×2.048 piksel ekran çözünürlüklerine sahip olacak deniyor. Ayrıca ailenin USB-C portu üzerinden harici monitörlere 4K HDR video aktarabildiği belirtiliyor. 

İlginizi Çekebilir

Asus’un kablosuz şarj yeteneğine sahip yeni hepsi bir arada bilgisayarı