reklamı kapat

POPÜLER

ipad mini
Yeni iPad mini için iPad Pro tarzı tasarım ortaya çıktı

Yeni iPad mini için iPad Pro tarzı tasarım ortaya çıktı

Apple’dan modern iPad mini geliyor. İşte bu modeli sağlam sızıntı kaynağı Jon Prosser görücüye çıkartmış durumda. İşte detaylar;

Apple’dan yıl sonunda kesin olarak uzun zamandır beklenen yeni iPad mini modeli geliyor. Bu bilgiyi veren Mark Gurman, ürünün ince çerçevelere sahip olacağını aktarmış ve cihazda fiziksel bir home butonunun yer almadığını belirtmişti

Yani yeni “mini” temel olarak iPad Pro’ların ufaltılmış versiyonu olacak bilgisi verilmişti. İşte Jon Prosser tarafından tam olarak bu tasarım görücüye çıkartıldı. Bunun resmi CAD dosyaları ve gerçek fotoğraflar üzerinden hazırlandığı aktarılıyor.

Yani bu tasarım yüzde 99 ihtimalle doğru konumunda yer alıyor ve bu da birçok kişiyi fazlasıyla sevindiriyor. Bu cihazı biliyorsunuz çoğu kişi tek elde tutabildiği için seviyor. Ayrıca cihaz ufak olduğu için de rahatlıkla taşınabiliyor.

Aşağıda da görebileceğiniz üzere USB-C portu ile gelecek modern iPad mini, Touch ID’yi güç butonunda taşıyacak. Yani cihazda iPad Pro’lar gibi Face ID olmayacak. Burada yeni nesil iPad Air’in izinden gidilecek.

iPad mini ve iPad Pro’da OLED ekran olabilir

Mark Gurman kısa süre önce iPad Pro tarafı için de bir bilgi vermişti. Söylendiği kadarıyla firmanın yeni iPad Pro modellerinde cam bir arka bölüm olacak. Bunun getirisi ise kablosuz şarj olacak.

Mevcut iPad Pro’larda kablosuz şarj sunulmuyor. Yeni modellerin arkasını cam yaparak bu dönemi başlatacak Apple, sevindirici şekilde burada ters kablosuz şarj da sunacak.

Yani yüksek ihtimalle 2022’de gelecek iPad Pro’ların arkasında iPhone ya da AirPods gibi kablosuz şarj destekli başka ürünler kolaylıkla doldurulabilecek. Ayrıca yeni iPad Pro’larda bir OLED ekran da olacak. Hatta bu ekran direkt olarak Samsung’dan gelecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın