reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

A14X işlemcili yeni iPad Pro modelleri geliyor; işte iddialı detaylar

Apple, çok iddialı iPad Pro modelleri üzerinde çalışma gösteriyor. Firma tablet tarafında çıtayı oldukça yükseltmeye hazırlanıyor. İşte son detaylar;

Ortaya çıktığı kadarıyla Apple, nisan ayında 11 inç ve 12,9 inç ekranlara sahip iki yeni iPad Pro ile karşımıza çıkacak. Bu iki modelin de en az Apple M1 işlemci kadar güçlü yeni A14X işlemci üzerine kurulacağı belirtiliyor. Tasarımları mevcut iPad Pro’lar ile aynı olacak ürünlerden 12,9 inç olanda Mini-LED ekran olacağı da bir kez daha aktarılıyor. Mini-LED ile bu ekranın parlaklığı ve kontrastı ciddi şekilde artırması bekleniyor. Mevcut iPad Pro’lardan farklı olarak Thunderbolt desteğiyle gelecek ve böylece harici monitör gibi ürünlere çok kolay bağlantı sağlayacak tabletler, görsel değil ancak donanımsal açıdan fark yaratacak gibi görünüyor ve bu açıdan da oldukça merak uyandırıyorlar. Yeni iPad Pro modelleri için henüz bir fiyat bilgisi ise verilmiyor. Ancak rakamların ucuz olması beklenmiyor.

iPad Pro çok merak edilirken, Apple nisan ayında başka neler tanıtacak?

Apple’ın 2021’deki ilk etkinliği için firmaya yönelik sağlam kaynaklardan Jon Prosser geçtiğimiz hafta 23 Mart tarihini vermişti. Ancak biliyorsunuz dün planlar değişti. Prosser, etkinliğin artık nisan ayında yapılacağını açıkladı. Apple’ın nisan ortasında resmi olarak duyurusunu yapması beklenen etkinlik, elbette önemli duyurulara sahne olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu etkinlikte daha önce de söylediğimiz gibi ilk olarak takip odaklı aksesuar Apple AirTags karşımıza çıkacak. Bu ürün çok ama çok uzun süredir bekleniyor. Nisan etkinliğinde Apple’dan yeni iPad Pro modellerine ek olarak yeni AirPods‘ların geleceğine de kesin gözüyle bakılıyor. Burada Apple’ın hem normal AirPods’un hemde AirPods Pro’nun yenisini tanıtması bekleniyor. Nisan etkinliği için hazır olan bir diğer ürünün ise yeni Apple TV olduğu aktarılıyor. Bu arada etkinlikte Apple’ın Apple Silikon işlemcili yeni nesil iMac‘leri de tanıtacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli