reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus Watch akıllı saat

Türkiye’de de beklenen OnePlus Watch için işletim sistemi netleşti

OnePlus 9 serisi ile birlikte tanıtılacak OnePlus Watch akıllı saat modeli için işletim sistemi netlik kazanmış durumda.

OnePlus 9R, 9 ve 9 Pro isimli akıllı telefon modelleriyle beraber 23 Mart tarihinde tanıtılacak OnePlus Watch, firmanın resmi açıklamasına göre Google’ın WearOS işletim sistemini kullanamayacak. Bu bilgi direkt olarak CEO Pete Lau’dan geliyor ve büyük bir soru işaretini daha ortadan kaldırıyor. Söylendiği kadarıyla saat RTOS temelli özel bir işletim sistemi ve arayüzü kullanıyor. OnePlus burada Samsung gibi kendi temelini kurarken, Samsung ise yakında saatlerinde Tizen’dan WearOS’a geçiyor. Bugün çıkan bilgilere tekrar bakarsak merak edilen akıllı saat OnePlus Watch, yuvarlak tasarımı kullanıyor ve 46 mm gövde yapısına sahip.

IP68 sertifikası bulunan saat, bir haftalık kullanım süresini sadece 20 dakikalık şarj ile kazanabiliyor bilgisi veriliyor. Güçlü bir Warp hızlı şarj sistemiyle gelen ürün, 4G dahili depolamaya sahip ve otomatik olarak yapılan egzersizleri algılayabiliyor. OnePlus TV için kontrol desteği de olacak bilgisi verilen OnePlus Watch akıllı saat, iki farklı renkte çıkacak ve LTE’li sürüme de sahip olacak. Akıllı saatin nabız yanında kandaki oksijen oranını belirleyebildiği de aktarılıyor.

OnePlus Watch modelinden daha çok merak edilen OnePlus 9 ailesi için son detaylar şöyle

Modellerden 9 ve 9 Pro dün yapılan resmi açıklamaya göre artık kesin olarak 120 Hz yenileme hızına sahip bir Samsung imzalı LTPO OLED ekran üzerine kuruluyor. 1440P çözünürlükte olacak bu ekranın, LTPO teknolojisi ile 5 Hz ile 120 Hz arasında dinamik olarak çalışacağı da aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun arkasında enerji tasarrufu yer alıyor. Ekranın sürekli olarak 120 Hz yenileme ile çalışması, daha fazla enerji harcaması anlamına geliyor. Dinamik yapı sayesinde ihtiyaç olmayan durumlarda ekran daha düşük yenileme hızında çalışıyor ve bu da hatırı sayılır oranda enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Telefonlardaki ekranın OPPO Find X3 ve X3 Pro gibi 10 bit renk derinliğine sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da iPhone 12 ailesinin tanıtım videosu