reklamı kapat

POPÜLER

ipad pro apple oled

iPad Pro 5G için dikkat çeken A14X Bionic detayı

Apple’ın 2020 iPad Pro modelleri biliyorsunuz daha yeni tanıtıldı. Ancak çok daha güçlü olacak 5G modeli de yolda bulunuyor.

Kısa süre önce resmi olarak lanse edilen yeni iPad Pro modelleri biliyorsunuz güçlerini A12Z Bionic işlemciden alıyor. Burada sürpriz olarak A13X Bionic işlemci kullanmayan Apple, yeni tabletiyle LiDAR tarayıcı haricinde büyük de bir adım atmamıştı. İşte durum bu yıl bitmeden ya da en kötü ihtimalle 2021 başında gelecek iPad Pro 5G modeli / modelleri ile değişebilir deniyor. Çünkü bu yeni tabletin gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan çok ama çok güçlü A14X Bionic işlemciden alacağı söyleniyor. TSMC’nin yine 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1000 ile beraber bu yıl üretime alınacağı aktarılan Apple’ın iPad‘lere özel işlemcisi, bu açıdan 2020 bitmeden yeni Pro’nun merkezinde olacak gibi görünüyor. İsminden de geçtiği üzere 5G desteğine de sahip olacak tablet, bir ihtimalle Mini-LED ekrana da sahip olabilir deniyor. Bunun haricinde başka bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro modelleri için bilinmesi gerekenler şöyle

11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelen yeni aile, eski jenerasyonun tasarım çizgisini devam ettiriyor. Modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. Burada 12 megapiksel F1.8 geniş açı + 10 megapiksel F2.4 ultra geniş açı + LiDAR tarayıcı bir araya geliyor. Burada en çok dikkat çeken elbette LiDAR oluyor. Bu sayede iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor.

İlgili Video