reklamı kapat

POPÜLER

iPad Air 4

iPad Pro tasarımlı iPad Air 4 için hazırlanan gerçekçi tasarım [Galeri]

Apple’dan yakında iPad Pro tasarımlı iPad Air 4 geliyor. İşte bir tasarımcı bu modeli sanal olarak karşımıza getirmeyi başarmış durumda.

Kısa süre önce sızan kullanma klavuzu görselleri ile ortaya çıkan iPad Air 4, biliyorsunuz iPad Pro’lar ile benzer bir tasarıma sahip. Face ID yerine Apple için bir ilke imza atarak “yana konumlandırılan” Touch ID (Güç boyutuna entegre) parmak izi sensörü ile yolda olduğu aktarılan model, iPhone 12 ailesiyle beraber lanse edilecek gibi görünüyor. İşte bu iPad için hazırlanan sayfadaki taslak tasarım, modelin nasıl görüneceğini çok net şekilde karşımıza getiriyor. Teknoloji devi Apple, yeni tableti arkadaki manyetik bağlantılar üzerinden Magic Keyboard ile uyumlu tasarlamış ve modele Apple Pencil desteğini de veriyor deniyor. iPad Pro’lar pahalı gelenler için çok güzel bir alternatif oluşturacak ve pazarın en çok satan tabletlerinden birisi olacak izlenimi oluşturan iPad Air 4, gücünü 5 nm A14 Bionic işlemciden alabilir ve 11 inç ekran ile karşımıza çıkabilir. Ürünün fiyatı ise 499 dolardan başlayabilir yorumu yapılıyor. Ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Air 4 dikkat çekerken, mini-LED ekranlı iPad Pro da sürekli olarak gündemde

Bu modelin en önemli özelliği olan Mini-LED teknolojisi, OLED panellerdeki gibi burn-in sorununu yaşatmıyor. Aktarıldığı kadarıyla Mini-LED paneller daha hafif ve ince cihazlar üretilmesine de imkan tanıyor. Geniş bir renk gamutuna destek verdiği de söylenen bu paneller, yüksek kontrast sunuyor ve HDR içerikler için yüksek parlaklık sunabiliyor.

Mini-LED’li iPad Pro’nun gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan A14X Bionic işlemciden alacağı söyleniyor. TSMC’nin yine 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1000 ile beraber bu yıl üretime alınacağı aktarılan A14X Bionic, çok ama çok yüksek performans sunacak deniyor. Kesin olarak 5G desteğine sahip olacak denilen yeni tablet, kaynaklara göre en az 120 Hz yenileme hızına sahip Mini-LED ekran üstüne kuruluyor. Bu modelin de 2020 sonunda ya da 2021 başında geleceği düşünülüyor.

İlgili Video