reklamı kapat

POPÜLER

ipad pro apple oled

A14X işlemcili yeni iPad Pro modelinden kilit detaylar sızdı

Apple’ın 2020 iPad Pro modelleri biliyorsunuz daha yeni tanıtıldı. Ancak esas gerçek yeni model daha sonra geliyor. İşte son detaylar;

Yeni iPad Pro modelleri LiDAR tarayıcı haricinde yerini aldığına oranla büyük bir yenilik getirmiyor. Esas yeni model ise sağlam sızıntıya göre 2021 ilk çeyrekte geliyor. Çünkü bu yeni tabletin gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan A14X Bionic işlemciden alacağı söyleniyor. TSMC’nin yine 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1000 ile beraber bu yıl üretime alınacağı aktarılan Apple’ın iPad‘lere özel işlemcisi, çok ama çok yüksek performans (Birçok dizüstü işlemcisi geçilecek) sunacak izlenimi oluşturuyor. Kesin olarak 5G desteğine sahip olacak denilen 2021 iPad Pro, kaynaklara göre en az 120 Hz yenileme hızına sahip Mini-LED ekran üstüne kuruluyor. Bu sayede OLED panel kalitesi ve fazlasını sunabilecek model, bir ihtimalle 2021 ikinci çeyreğe de sarkabilir deniyor. Yeni iPad Pro’nun şimdi olduğu gibi iki farklı ekran boyutuna sahip olması ve aynı tasarımı sürdürmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro modelleri için bilinmesi gerekenler şöyle

11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelen yeni aile, eski jenerasyonun tasarım çizgisini devam ettiriyor. Modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. Burada 12 megapiksel F1.8 geniş açı + 10 megapiksel F2.4 ultra geniş açı + LiDAR tarayıcı bir araya geliyor. Burada en çok dikkat çeken elbette LiDAR oluyor. Bu sayede iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor.

İlgili Video