reklamı kapat

POPÜLER

Mini Cooper Classic Electric

SE’yi kıskandıracak; Mini Cooper Classic, Nissan altyapısıyla elektrikliye dönüştü

Birleşik Krallık merkezli bir ekip tarafından sunulan Mini Cooper Classic elektrik kiti, son dönemdeki en sürdürülebilir çerçeveyi sunuyor.

Klasik modellerin elektrikli altyapıyla bir araya getirilme projeleri, Avrupa kanadında daha sık karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu dönüşümlerin özellikle Birleşik Krallık sınırları içerisinde hissedilir oranda artış gösterdiğini söylemek mümkün. Dönüşümün popüler üyelerinden olan Mini Cooper, geçtiğimiz süreçte gördüğümüz örneklerde olduğu gibi şehir içi kullanım dinamikleri gözetilerek yeni dünyaya taşınıyor. London Electric Cars tarafından hayata geçirilen Mini Cooper Classic elektrik dönüşümü, Nissan altyapısı sayesinde araç sahipleri için cazip kitlerden olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini Cooper Classic projesi Leaf altyapısıyla tam dönüşüm örneği

LEC ekibinin Mini Classic sahipleri için sunduğu kitin temelinde, revize edilerek tekrar kullanılabilir hale getirilen Nissan Leaf motor ve bataryalarına yer veriliyor. Söz konusu tam çevrecilik olduğunda bu zamana kadar gördüğümüz en sürdürülebilir dönüşüm senaryosuyla karşılaştığımızı da söylemek mümkün. Markanın paylaştığı bilgilere baktığımızda, setin giriş seviyesinde 20 kWh kapasiteli kompakt bir batarya konumlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapılan testlerde Mini Classic’in bu paketle 96 ile 113 kilometre aralığında menzil kat edebildiği görülüyor. Seçilebilecek üst paketlerle birlikte menzili ve motor dinamiklerini de yukarı taşımak mümkün olacak. Başlangıç fiyatı 25 bin sterlin olarak açıklanan dönüşüm kiti için yaklaşık 6 haftalık bir operasyon sürecine ihtiyaç duyuluyor. LEC, Mini dışında Land Rover klasikleri için de dönüşüm çözümleriyle öne çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID. Buzz