reklamı kapat

POPÜLER

Classic MINI Electric

Tarihin ilk seri üretim elektriklisi öncesinde beklenmedik hamle; Classic MINI Electric

Kısa süre içerisinde ilk elektrikli modeliyle karşımıza çıkmasını beklediğimiz MINI, heyecanı artırmak adına Classic versiyonu tamamen elektrikli bir üniteyle bir araya getirdi.

Geçtiğimiz yıl itibarıyla tarihinde ilk kez bir modeline elektrik motorunu dahil ederek hibrit teknolojisiyle asfalta çıkan MINI, BMW’nin içerisinde olduğu elektrikli dönüşüme kısa süre içerisinde dahil olacak. Tamamen elektrikli ilk modelini ise 2019 itibarıyla tanıtması beklenen İngiliz marka bunun ön gösterimini Ağustos 2017‘de tanıtımını gerçekleştirdiği konseptiyle gerçekleştirmişti. Artık seri üretim için önünde kısa bir süre kalan MINI, hayran kitlesini heyecanlandırdığı kadar sevindiren sürpriz bir tanıtımla karşımıza çıktı. Monte Carlo’da üç kez zafere imza atan Classic Cooper versiyonunu tamamen elektrikli olarak çok hoş bir hamle ile sergileyen MINI, elektrikli modellerinde göreceğimiz marka logosunu da değişik bir yorumla araca entegre etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genler unutulmadı

New York Otomobil Fuarı kapsamında gösterimi yapılan modelin teknik detaylarıyla ilgili bilgiler resmi kaynaklar üzerinden paylaşılmadı. Lakin tanıtım sırasında gazetecilerin sorularına kayıtsız kalamayan MINI yöneticileri birkaç parça da olsa elimizde kenara not edebileceğimiz rakamı söylemekten de geri kalmadı. Üzerinde bir adet elektrik motoru olduğu söylenen MINI’nin bu özel versiyonu tek seferde 105 kilometre menzil kat edebiliyor. Maksimumda 120 km/s‘lik hız değerine eriştiği söylenen aracın dört silindirli standart versiyonu hiç aratmayacak gibi gözüküyor. Yarış şeritlerinden ek ışıklandırmalarına, kokpitinden jantlarına kadar geriye kalan tüm detaylarıyla orijinal versiyonla aynı parçaları paylaşan Classic MINI Electric ciddi hamle öncesinde çok keyifli bir proje olarak hatırlanacak.