reklamı kapat

POPÜLER

MINI marka ilk elektrikli bisiklet

MINI marka ilk elektrikli bisiklet modeli karşımıza çıkarıldı

Almanya merkezli dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden BMW, pazara “MINI” marka elektrikli bisiklet modelleri sunmaya başladı.

Yılın başında gündeme BMW alt markası MINI’nin logosunu taşıyacak elektrikli bisiklet modelleri gelmişti. Bisiklet pazarına adım atmak adına Fransız bisiklet üreticisi Angell Mobility ile ortaklık kuran şirket, birçok rakibi gibi bisiklet özelinde konuya uzman başka bir firmadan yardım alacağını duyurmuştu. Burada neden alt marka MINI’yi tercih ettiği bilinmeyen BMW, kısa süre önce sektöre MINI E-Bike 1 ile adım attı. Angell Mobility desteğiyle direkt olarak şehir için gündelik kullanıma özel olarak hazırlanan model, bazı kişilerin çok hoşuna gitmeyecek bir tasarıma sahip. Yerleşik çamurluk ve LED aydınlatmalar (Sinyal sistemi dahil) ile gelen elektrikli bisiklet, alüminyum kadro ve karbon çatal üzerine kuruluyor ve iki farklı boyutta / versiyonda ve renkte alınabiliyor. Arkasında 250-watt gücünde bir elektrik motoru yer alan bisiklet, pedal desteğiyle 25 km/s hıza çıkabiliyor ve sürücüsüne çıkarılabilir lityum-iyon bataryasıyla (Arka jantın üstündeki bölüm) 64 km kadar destek sağlayabiliyor. Bataryasının 2 saat içerisinde tamamen şarj edilebildiği açıklanan MINI E-Bike 1, gidonunda 2,4 inç boyutunda bir renkli dokunmatik ekran taşıyor. Bu ekrandan çok sayıda bilgi alınabiliyor, akıllı telefon bağlantısı olan bisiklette özel hırsızlık koruma sistemleri de (Bunlar arasında bisiklet hareket ettirildiği an çalan alarm da yer alıyor) bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre ikonik MINI otomobil modeli yollara ilk kez 1959 yılında çıkarıldı, bu yüzden MINI E-Bike 1’den de toplamda sadece 1.959 adet üretilecek. Şirketin resmi sitesinde ön siparişe açılan bisiklet, açıklandığı kadarıyla 3.490 euro fiyat etiketine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW ve Mini imzalı elektrikli bisiklet modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

İLGİLİ HABERLER