reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Apple Watch Series 4 dikkat çekici özelliklerle geliyor

Apple’ın bütçe dostu yeni iPad’ini tanıtmasının ardından yeni Apple Watch serisiyle ilgili detaylar sızdı. Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple Watch Series 4 hakkında son bilgileri paylaştı.

Kuo’ya göre Apple Watch Series 4, yeni bir tasarım diline sahip olacak. Yeni tasarımıyla Watch Series 3’ten ayrılacak modelde ekranın yüzde 15 daha büyük olacağı belirtiliyor. Daha büyük ekran haricinde daha uzun pil ömrüne de sahip olacağı ifade edilen saatte sağlık özelliğinin da daha gelişmiş olacağı ifade ediliyor.

Apple Watch’ın tasarımı 2015 yılında piyasaya sürülen ilk nesil Apple Watch’tan bu yana değişmedi ve üç yıl sonra piyasaya sürülecek modelin yeni bir tasarımla gelmesi mantıklı gibi görünüyor. Kuo ayrıca dördüncü nesil Apple Watch’ın sunabileceği yeni sağlık izleme yetenekleri hakkında da ayrıntıya girmiyor. Söylentiler, Apple’ın ciddi kalp rahatsızlıklarını daha iyi tespit etmek için sürekli elektrokardiyograf (EKG) izlemeye olanak tanıyan bir sensörü araştırdığını ileri sürüyor.

Apple Watch Series 4 ne zaman tanıtılacak?

Apple’ın yeni akıllı saati Watch Series 4, bu yılın eylül ayında iPhone etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.