reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google’dan heyecan verici satın alma

Google yeni bir satın alımı kullanıcılarla paylaştı. Firma, hayli popüler bir kullanım alanı sunan hizmeti bünyesine dahil ediyor.

Hayatımızda büyük yer kaplayan emojilerin ardından adeta küllerinden doğan GIF’ler çevrim içi ortamda iletişimin neredeyse vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. Firmalar da bu alanda yatırım yapmaktan çekinmiyor. Her ne kadar şimdilerde belirsiz bir süre için kaldırılmış olsa da Instagram’da dahi GIF desteği bulunuyordu. Keza Samsung’da Galaxy S9+’ın AR Emoji özelliği ile kendi avatarınızı oluşturup kişisel GIF’ler üretmenizi mümkün kılıyor. Yine pek çok firmanın kamera uygulaması çektiğiniz kısa videoları GIF’lere dönüştürebiliyor. Hal böyle olunca Google da boş durmuyor tabii.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Tenor’u satın aldı

Facebook Messenger desteği de bulunan Tenor arama devi tarafından satın alındı. Söz konusu firmanın ayrı bir şirket olarak hayatına devam edeceği ancak arama devinin kendi hizmetleri içine de yerleştirileceği belirtildi. Google Images’a dahil edilmesi planlanan Tenor Andorid, iOS ve masaüstü desteği de sunuyor bildiğiniz gibi. Bu satın alımın Facebook cephesinde ise işleri değiştirip değiştirmeyeceği şimdilik belli değil. Ancak arama devini Tenor’u ayrı bir şirket olarak tutacağını belirttiği için bu anlaşmanın baki kalması olası. Söz konusu bu satın almanın ardından Android cihazların klavyelerine de GIF desteği entegre edilir mi merak konusu. Resmi duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.