reklamı kapat

POPÜLER

Twitter artık GIF görüntüleyebiliyor

En popüler sosyal ağlardan biri olan Twitter sonunda GIF paylaşım ve görüntüleme özelliğini getirdi. Bu zamana kadar gelmemiş olması büyük bir şaşkınlık yaratsa da, bu yenilik Twitter’ı adeta küçük bir Tumblr yapma adayı.

Hareketli görsel olarak tanımlayabileceğimiz GIF’ler Twitter’ın yeni popüler paylaşım ögesi olmaya hazırlanıyor. İnternet tarayıcısının yanı sıra Android ve iOS uygulamaları üzerinden de görüntüleyebileceğiniz GIF’ler aslında uzun zamandır Twitter için beklenen bir özellikti. Haber kaynağında tıklayarak açılan hareketli görseller istemediğiniz takdirde yüklenmeyerek yüksek boyutlu dosyaları engellemenizi sağlıyor. Ancak direkt olarak içinde GIF bulunan bir tweet açarsanız otomatik yükleme gerçekleşiyor.


Facebook inatla GIF desteğini eklemeyi reddetse de Twitter’ın bu kadar katı davranmayarak getirdiği bu eğlenceli paylaşım ögesi, Twitter gündemini de kaçınılmaz bir şekilde etkileyecek gibi görünüyor. En popüler GIF hangisi olur bilemiyoruz ancak siz kedi GIF’lerine hazır olun.