reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Çevresi

Twitter, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta tam olarak çalışmamaya başladı

Sosyal medyanın haber odaklı merkezi Twitter, yapılan son güncelleme ile beraber iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta tam olarak çalışmamaya başladı.

Advertisement

Twitter, doğal olarak sürekli gelişiyor ve bu gelişim için oldukça eski işletim sistemlerine olan desteğin bir noktada kesilmesi gerekiyor. İşte bunlardan birisi kısa süre önce yaşandı. Yapılan en son güncelleme ile beraber servis iOS 12’de kalan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta tam olarak çalışmamaya başladı. Aynı şekilde daha önce çıkan cihazlar için de deneyim bozulmuş oldu. Halen milyonlarca kullanıcısı bulunan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta düzgün bir Twitter deneyimi elde etmek için şu an resmi tek yol mobil sürüm kullanmak. Mobil sürüm kötü olmadığı için bu büyük bir sorun olmuyor ancak yine de uygulamanın bozulması bazı kişileri fazlasıyla üzüyor.

Twitter, iOS tarafında en son bir GIF adımı atmıştı. Firma yapılan güncelleme ile artık kişilerin direkt olarak iOS uygulamasının kamerası üzerinden GIF oluşturmasına imkân tanıyor. Bu sayede kişiler saniyeler içerisinde çektikleri kısa video üzerinden GIF’ler oluşturabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Direkt olarak kamera üzerinden oluşturulduğu için kalitesi yüksek olan hareketli GIF’ler, bazı hızlı cevaplar için harika görünüyor ve biliyorsunuz çok sık oranda kullanılıyor. Bu imkânın ileride Android için de kullanıma sunulacağı aktarılıyor.

Twitter hamlesi yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display