reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

THODEX

THODEX CEO’su için 3 suçtan 40 bin 562 yıla kadar hapis istendi

Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan konuları arasında yerli kripto borsası THODEX yer alıyordu. İşte bu konuda güncel bir gelişme var.

Advertisement

Geçtiğimiz yıl kripto para dünyasında gördüğümüz en büyük haberlerden birisinin arkasında THODEX yer almıştı. Kısaca hatırlamak adına 2021 Nisan ayında kripto para alım satım platformu olarak faaliyet yürüten THODEX’in borsadaki işlemleri durduruldu. Kullanıcılar bu duruma sosyal medyadan tepki göstermiş, bunun üzerine de şirketin resmi Twitter hesabından “planlı bakım yapılıyor” açıklaması yapılmıştı. Daha sonra firmanın bir ortaklık sürecinde olduğu aktarılmış, “4-5 iş günü boyunca işlemlerin duracağı” açıklanmıştı. Daha sonra ise şirketin kurucusu Faruk Fatih Özer, çok yüklü miktar bir müşteri parası ile yurtdışına kaçmış ve firari durumuna düştü. O zaman yurt dışına çıktığını duyuran ancak döneceğini belirten Faruk Fatih Özer, halen dönmüş ya da bulunmuş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu konu bugün bir kez daha gündemde çünkü THODEX’in firari CEO’su Faruk Fatih Özer için yürütülen yasal süreç kapsamında 3 suçtan tam 40 bin 562 yıla kadar hapis istendi. THODEX olayı ilk patlak verdiğinde Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı iddia edilen kripto para borsasıyla ilişkili olduğu tespit edilen 78 kişi hakkında yakalama kararı çıkartılmış, 8 ilde düzenlenen operasyonlarda 62 kişi gözaltına alınmıştı.

THODEX gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın