reklamı kapat

POPÜLER

THODEX

Yerli kripto borsası THODEX, büyük dolandırıcılık ile gündemde

Günün en çok konuşulan konuları arasında yerli kripto borsası THODEX yer alıyor. Peki tam olarak neler yaşandı, neler yaşanıyor?

Son dönemde gördüğümüz en büyük kripto haberlerinin birisinin arkasında dediğimiz gibi THODEX bulunuyor.

Geçtiğimiz saatlerde kripto para alım satım platformu olarak faaliyet yürüten THODEX’in borsadaki işlemleri durduruldu.

Doğal olarak borsadaki kullanıcılar bu duruma sosyal medyadan tepki gösterdi. Bunun üzerine THODEX’in resmi Twitter hesabından “planlı bakım yapılıyor” açıklaması geldi.

Ardından firmanın bir ortaklık sürecinde olduğu iddia edildi, “4-5 iş günü boyunca işlemlerin duracağı” açıklaması yapıldı. Ancak sürecin arkasında başka bir durum vardı.

Ortaya atılan iddialara göre THODEX’in kurucusu Faruk Fatih Özer, yaklaşık 2 milyar dolarla dün akşam saat 18’de İstanbul Havalimanı’ndan yurtdışına çıktı.

Söylendiği kadarıyla borsanın kapanmasıyla 391 bin aktif yatırımcı mağdur oldu. Bu durum hakkında konuşan avukat Oğuz Evren Kılıç, Özer’in Tayland‘a gitmiş olabileceğini düşündüklerini aktardı.

Güncelleme: Konu hakkında resmi bir açıklama geldi:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

THODEX olayı hakkında resmi soruşturma başlatıldı

“Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası” olarak geçen olay hakkında resmi kurumlar soruşturma başlatmış durumda. Hatta haberi yazdığımız an itibarıyla THODEX’in ofisinde polislerin inceleme başlattığı da aktarılıyor.

Durumun nasıl sonuçlanacağını herkes oldukça merak ediyor. Ancak şu an müşteriler özelinde çok büyük bir mağduriyet olacakmış gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın