reklamı kapat

POPÜLER

Sony Reon Pocket 2 giyilebilir klima

“Giyilebilir klima” olarak geçen Sony Reon Pocket 2 tanıtıldı

Japon teknoloji devi Sony, 2021’e yeni bir giyilebilir klima ekledi. Bu sefer firmadan Reon Pocket üzerine konumlandırılan Reon Pocket 2 geldi.

Havalar birçok bölgede ve ülkede ciddi şekilde ısınmaya başladı. Bu yüzden de kişilerin klima ürünlerine olan ilgisi artıyor.

Bunun farkında olan Sony, yeni Reon Pocket 2 için zamanlaması güzel bir duyuru yaptı. Bu ürün, ilk sürüm gibi sadece özel bir T-Shirt ile sınırlandırılmıyor. Artık yeni bir aparat ile hemen her kıyafet sürece dahil edilebiliyor.

İlk sürümle gövdesel açıdan benzer yapıda olan ürün, farkını daha fazla soğutma getiriyor olmasıyla koyuyor. Hatta Sony burada iki kat daha fazla soğutmadan bahsediyor.

Tere karşı daha dayanıklı olduğu aktarılan Reon Pocket 2’nin bünyesinde bir fan yer almıyor. Peki soğutma nasıl yapılıyor?

Süreçte tam olarak detaylarına burada ulaşabileceğiniz “Termoelektrik Soğutma” altyapısı devreye giriyor. Böylelikle temas üzerinden ısı aktarımı yapılıyor, böylelikle vücut sıcaklığı düşürülebiliyor ya da dengede tutulabiliyor.

Bu arada Reon Pocket 2’nin uygulama üzerinden kontrol edilebildiğini ve soğutma yanında ısıtma yapabildiğini de belirtelim. Yani bu ürün kışın da kullanılabiliyor.

Henüz yeni sürümün pil ömrü hakkında bir bilgi yok. Ancak kullanım yüksek ihtimalle ilk sürüm gibi 4 saat civarında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Giyilebilir klima Sony Reon Pocket 2 için fiyat da açıklandı

Şimdilik sadece Japonya’da elde edilebilecek ürün için fiyat yaklaşık olarak 138 dolar seviyesinde yer alıyor.

Ürünün ileride Türkiye gibi diğer pazarlara da gelmesini bekliyoruz. Ancak bunun henüz kesin olmadığını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın