reklamı kapat

POPÜLER

DJI Osmo Pocket 2

Çıkarılabilir mikrofon detayı ile DJI Osmo Pocket 2 ortaya çıktı

Drone denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan DJI, bu sefer DJI Osmo Pocket 2 ile karşımızda. Ürün tanıtımı öncesinde sızdırılmış durumda.

DJI Osmo Pocket, dünyanın en küçük üç eksende görüntü sabitleme yapabilen kamerası olarak lanse edildiğinde çok ses getirmişti. Birçok kişinin olmazsa olmazları arasına giren cihaz, daha sonra ise çok fazla gündemde kalamadı. YouTuber ya da Vlog çeken kitle bir süre Osmo Pocket’i kullandı ancak daha sonra yine standart kameralarına geri döndü. Ancak DJI bu modeli rafa kaldırmıyor. Çünkü yakında yukarıda gördüğünüz DJI Osmo Pocket 2 de çok yakında geliyor. İlk sürüm ile benzer yapıda ancak biraz daha kompakt olan ürün, sızıntı detaylarına göre güncellenen kamerasıyla daha iyi 4K video çekebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde bir ekran yer alan model, ilginç olarak gövdesinde çıkarılabilir bir ufak mikrofon da taşıyor. Şimdilik anlaşıldığı kadarıyla bu mikrofon kablosuz olarak çalışıyor ve yakaya takılarak yakından yüksek kaliteli ses kaydedebiliyor. Gece çekim performansı da artırılan Osmo Pocket 2, kaynaklar haklıysa 20 Ekim tarihinde lanse ediliyor. Daha iyi üç eksende görüntü sabitleme desteğiyle desteklenen ve ilk sürümden daha çok zoom sunacak detayı verilen kameranın fiyatı ise henüz bilinmiyor.

DJI Osmo Pocket 2 ses getirecek bir cihaz olacak

İlk sürüm Osmo Pocket ise 1/2.3 inç bir sensör üzerine kuruluyordu. Bu sensör ile 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebilen cihaz, aynı zamanda 12 megapiksel fotoğraflar da çekebiliyordu. Üç eksende sabitleme yapabilen kafasıyla gerçekten çok pürüzsüz görüntüler ortaya koyan kamera, istenirse saniyede 120 kare yavaş çekimler de yapabiliyordu. Model 349 dolar yurt dışı satış fiyatına sahipti.

İlginizi Çekebilir

Gözlüksüz 3D görüntü sunan Sony imzalı ekran