reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21

Sızıntı çok erken geldi; işte karşınızda Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 ailesi sık sık gündeme geliyor. Ancak bunlar genelde teknik özellikler için oluyor. Şimdi tasarım karşımızda.

Samsung, 2021’nin hemen en başında karşımıza Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 2100 işlemcilerden alacak telefonlar, uzun zamandır sessiz kalan sızıntı kaynağı OnLeaks tarafından ortaya çıkarıldı. OnLeaks şimdilik sadece ailenin en altındaki Galaxy S21’in tasarımını yayımlamış durumda. Bu tasarımları elde ettiği CAD dosyalarından hazırlayan kaynak, bu sayede merak edilen yeni telefonun genel hatlarını netleştiriyor. Burada ilk olarak arkadaki kamera modülü dikkat çekiyor. Samsung’un burada daha önce kullanmadığı, telefondan ayrı gibi duran bir kamera modülü tasarladığı görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu kamera modülünde üçlü kamera yer alırken, flaş ise ayrı olarak yan tarafta bulunuyor. Ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyan Galaxy S21, oldukça ince çerçevelere sahip ve kavisli ekran yapısını benimsemiyor. Kavisli yapının Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra modellerine özel olacağı düşünülüyor. Bu telefonların tam olarak nasıl görüneceği ise henüz bilinmiyor. Galaxy S21 özelinde 3.5 mm kulaklık girişinin yer almadığını da belirtmek gerekiyor. Modelin parmak izi sensörü ise ekran entegre ediliyor.

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 hakkında kısa süre önce önemli açıklamalar gelmişti

Bu açıklamaların arkasında Samsung’a yönelik sağlam kaynak Ice Universe yer alıyordu. Kaynak telefonlarda daha önce söylendiği gibi 65W hızlı şarj olmayacak, bunun yerine 45W hızlı şarj sunulacak demişti. Aynı zamanda telefonlarda yine daha önce söylendiği gibi 144 Hz ekran da olmayacak diyen Ice Universe, daha sonra ilginç bir açıklama da yapmıştı. Kaynak “Eğer akıllı bir Samsung fanıysanız hemen Galaxy S20 serisinden bir model alın, Galaxy S21’leri beklemeyin” dedi.

Ice Universe bu açıklamasını şuna dayandırıyor. Elde edilebilen bilgilere göre Galaxy S21 serisi genel olarak Galaxy S20 serisi kadar iyi olmayacak. Samsung artık tüm önemli / büyük yenilikleri Galaxy Z Fold serisine bırakacak. Artık gerçek amiral gemileri bu katlanabilir modellerin olduğu çok pahalı seriden gelecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli